صرافی کوکوین

آخرین اخبار صرافی کوکوین


طبق گزارشات صرافی کوکوین (KuCoin) در روز جمعه، ۲۶ سپتامبر، ساعت ۱۹:۰۵ جهانی هک شد و حدود ۱۵۰ میلیون دلار از ارزهای موجود در این صرافی به سرقت رفت. البته میزان دقیق کوین‌های دزدیده شده مشخص نیست ولی طبق گزارش CoinDesk : «بیش از ۱۵۰ نوع توکن اتریومی مختلف هک شده است که ارزشی بیش از ۱۵۰ میلیون دلار دارند.»

لازم با ذکر کوکوین با میانگین گردش مالی ۱۰۰ میلیون دلار یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های جهان محسوب می شود. ارزش توکن‌های کوکوین (KCS) بهعد از پخش خبرهک این صرافی در روز شنبه، در عرض یک ساعت، ۱۴ درصد کاهش پیدا کرد و به ۰.۸۶ دلار رسید.

صرافی کوکوین به چه شکلی هک شد؟
در یک برنامه‌ی زنده‌ی در روز شنبه، مدیر اجرایی کوکوین، جانی لیو (Johnny Lyu)، اعلام نمود که هکرها توانسته بودند یک کلید خصوصی هات والت‌های کوکین را به دست آورند. آنها از این کلید برای هک کیف پول های این صرافی استفاده کرده اند. اما وقتی صرافی متوجه کاهش موجودی‌ می شود، بقیه سرمایه‌های را به هات والت‌های جدید منتقل می کند و والت‌های قدیمی رها می شوند. در ضمن او اطمینان داد که کوکوین در حساب بانکی خود پول کافی برای پوشش دادن تمام ضررهای پیش آمده را دارد.

بعد از هک صرافی کوکوین در بیانیه‌ای اعلام کرد:
سرمایه‌های کلد والت‌ها کاملا در امان هستند و هیچ گزندی به آن‌ها وارد نشده است و هات والت‌ها هم مجددا به کار انداخته شدند.
همه صرافی ها و صادرکنندگان ارزدیجیتال به کمک کوکوین شتافتند.
بعد از وقوع حمله به این صرافی، سایر صادرکنندگان ارز‌دیجیتال و صرافی‌ها شروع به همکاری با صرافی کوکوین کردند تا از انتقال کوین‌های دزدیده شده جلوگیری کنند.

برای مثال طی بیانیه‌ای که کوکوین صادر کرد: مدیرعامل بیتفنکس (Bitfinex)، پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، تایید نمود که شرکت تتر با موفقیت توانسته است از گردش ۲۲ میلیون توکن USDT جلوگیری کند.
همچنین، صرافی کوکوین اعلام نمود:Velo Labs تمامی توکن‌های Velo دزدیده شده را جایگزین خواهد کرد. همچنین COV، SNTR و VIDT گفته‌اند که برای توقف گردش کوین‌هایشان وارد عمل خواهند شد، و یا کوین‌های دزدیده شده را دوباره صادر خواهند نمود.

به علاوه، Ampleforth در توییتی اعلام کرد، که قراردادها را به سرعت به روز کرده است تا از تراکنش‌های هکرها جلوگیری کند.
هکران صرافی کوکوین شناسایی شدند.
کانی لیو، مدیرعامل این شرکت دیروز در توییتی نوشت:
پس از انجام تحقیقات گسترده، ما متهمان و مظنونین حادثه هک صرافی را شناسایی کرده ایم. مدارک و اسناد معتبری وجود دارد که نشان می‌دهد این افراد در این سرقت دست داشته‌اند. مقامات قانونی و اداره پلیس رسما این پرونده را تحت کنترل گرفته اند تا اقدامات لازم را انجام دهند. با حمایت همه‌جانبه همکارانمان در حوزه ارزهای دیجیتال، ۶۴ میلیون دلار دیگر از دارایی های به سرقت رفته از کنترل متهمان خارج شده و از کیف پول آنها خارج شده است. تا کنون در مجموع ۲۰۴ میلیون دلار از دارایی‌های به سرقت رفته از این صرافی، بازگردانده شده است.

البته هنوز هویت واقعی متهمان این هک بزرگ و وضعیت آنها مشخص نیست. اما اعضا جامعه ارزهای دیجیتال در توییتر از توییت مدیرعامل صرافی KuCoin مبنی بر عادی شدن وضعیت برداشت و واریز ارز دیجیتال به این پلتفرم معاملاتی ابراز خوشحالی کردند. همچنین مدیرعامل این صرافی ( جان لیو ) از سایر صرافی‌های ارز دیجیتال و پروژه‌های بلاکچین به خاطر کمک به صرافی کوکوین برای مدیریت بحران امنیتی بوجود آمده، تشکر کرد. او در این باره در توییت خود نوشت:

از تمام ارگان ها و افرادی که در این زمان حساس از ما حمایت کردند، بسیار سپاسگذارم. ما همه با هم و در کنار هم یک دنیای رمزنگاری قویتر خواهیم ساخت.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *