توصیه های وارن بافت

آیا توصیه های وارن بافت برای بیت کوین نیز مفید است؟

یکی از اصلی ترین توصیه های وارن بافت این است که همواره باید میانگین دلار را در شاخص های اصلی بازار سهام در نظر داشت، اما داده ها نشان می دهد که همین استراتژی برای خریداران بیت کوین نیز بسیار خوب عمل کرده است.

وارن بافت برای سرمایه گذاران جوان پیامی دارد: همیشه میانگین ارزش دلار به شاخص های اصلی بازار سهام را در نظر داشته باشید. شایان ذکر است که داده ها نشان می دهد، این استراتژی در دهه گذشته برای بیت کوین نیز بسیار خوب عمل کرده است.

اصطلاح میانگین دلار به استراتژی گفته می شود که سرمایه گذار کل مبلغ مورد نظر برای خرید را بر میزان سرمایه های دوره ای که کسب کرده، تقسیم می کند. تئوری پشت این استراتژی سرمایه گذاری این است که وقتی دارایی بالا یا پایین می رود، سرمایه گذاران می توانند از هر دو کاهش تأثیر منفی نوسان قیمت سود بدست آورند.

بافت مدتهاست که خوش بینی خود را نسبت به میانگین هزینه دلار به شاخص های بورس ابراز کرده است. به طور خاص ، شاخص “اوراکل اوماها” وجوه S&P 500 و متوسط هزینه دلار را در این شاخص دوست دارد.

نیم نگاهی به روند گذشته بازار بیت کوین

اما داده ها نشان می دهد که در چندین سال گذشته از توصیه های وارن بافت در بازار بیت کوین نیز می شد استفاده نمود. به مدت پنج سال در دهه گذشته ، بیت کوین ۱۰۰٪ سود سالانه ثبت کرد. علاوه بر این، ۹۸ درصد آدرسهای بیت کوین در حال حاضر سودآور هستند.

به عنوان مثال ، اگر هزینه یک سرمایه گذار از ژانویه ۲۰۱۴ به طور متوسط ۱۰۰ دلار به بیت کوین باشد و در کل ۳۵۷۰۰ دلار هزینه کند ، این مبلغ ۱ هزار و ۶۴۸ درصد یا حدود ۵۸۹ هزار دلار بازده داشت.

توصیه های وارن بافت
مثال عملکرد شاخص دلار منبع: Bitcoindollarcostaverage.com

علاوه بر این ، در ۶ آگوست ، قیمت بیت کوین در Binance 11،۷۴۴ دلار بود. در آن زمان ، محققان در CoinMetrics گفتند که اگر یک سرمایه گذار ۲۰،۰۰۰ دلار را به بیت کوین تبدیل کند، ۶۱.۷٪ سود بدست می آورد. آنها نوشتند :

“علی رغم اینکه بیت کوین هنوز ۳۰٪ کمتر از بالاترین قیمت تاریخی( ATH) معامله می شود، اما با این وجود ارزش دلاری آن به طور متوسط از اوج بازار در دسامبر ۲۰۱۷ به میزان ۶۱.۸٪ یا ۲۰.۱٪ سالانه افزایش داشته است.”

هم اکنون قیمت بیت کوین از ۱۱،۷۴۴ دلار به ۱۳،۸۴۰ دلار رسیده است که در مدت سه ماه ۱۷.۹٪ افزایش یافته است. میانگین بازده سرمایه گذار که از زمان اوج ۲۰ هزار دلار میانگین دلار به BTC رسیده است ، اکنون به طور قابل توجهی بالاتر است.

چرا گفته می شود که سرمایه گذاری بر روی بیت کوین عاقلانه ترین نوع سرمایه گذاری است؟

دلایل مختلفی وجود دارد که نشان می دهد، بدون در نظر گرفتن نوسان قیمت، سرمایه گذاری در بیت کوین برای مدت طولانی کارساز و سودمند می باشد. به عنوان مثال بیت کوین یک ذخیره ارزشمند نوپا است که در مقایسه با طلا بسیار کم هزینه تر است.

از سوی دیگر در طول سال ۲۰۲۰ ،تقاضا برای بیت کوین افزایش چشمگیری داشته است. از جمله دلایل این افزایش تقاضا می توان به سودمند بودن بیت کوین برای موسسات اشاره نمود، زیرا این عرصه یک سرمایه گذاری بالقوه است که در عین حال می تواند رشد نمایی نیز داشته باشد.

میانگین هزینه دلار برای بیت کوین کارساز بوده است زیرا بیت کوین می تواند فازهای اصلاحی زیادی داشته باشد. اما ، در حین اجرای گاو نر، وقتی زیرساخت ها و اصول اساسی به طور قابل توجهی بهبود می یابند و یک هیجان سازمانی رخ می دهد، ارزش آن می تواند به سرعت افزایش یابد.

به عنوان مثال ، در مارس ۲۰۲۰ ، قیمت بیت کوین به طور ناگهانی در سراسر مبادلات عمده به ۳۶۰۰ دلار کاهش یافت. درحالی که از ۱ نوامبر، قیمت بیت کوین از ۱۳،۸۰۰ دلار بالاتر است ، این یعنی از آن زمان ارزش بیتکوین ۳ برابر بیشتر افزایش یافته است.

بیشتر آدرس های BTC در حال حاضر سودآور هستند.

تحلیلگران گلسنود دریافتند که ۹۸٪ از کل آدرس های بیتکوین سودآور هستند. آنها این آمار را با تجزیه و تحلیل لحظه ای که برای اولین بار بیت کوین را در کیف پول وارد می کنند و قیمت که این ارز خریداری شده است،ارزیابی کرده و بدست می آورند. آنها توضیح دادند :

“۹۸٪ از کل خروجی های خرج نشده بیت کوین در حال حاضر  سودآور هستند. سطحی که از دسامبر ۲۰۱۷ دیده نشده است و در بازارهای گاو نر قبلی وجود دارد. “

با در نظر گرفتن تمام موارد بالا می توان نتیجه گرفت که توصیه های وارن بافت درباره ی سرمایه گذاری در حوزه ای که پتانسیل رشد نمایی را دارد، می توان استراتژی های پر خطر را مدیریت نمود. بدین ترتیب، میانگین گیری دلار-هزینه به طور معمول روشی عملی و کارآمد برای دستیابی به سود بیشتر است.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *