سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

آیا سرمایه گذاری در بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال عاقلانه است؟

شبهات و سوالات زیادی پیرامون ارزهای دیجیتالی وجود دارد. در حالت کلی دو نوع تفکر پیرامون ارزهای دیجیتال دیده می شود:

عده ای معتقدند که ارزهای دیجیتال به معنی آغاز دوران جدید  است. رشد روز افزون این ارزها و همچنین تامین نیازهای بازار از درست بودن این طرز فکر حمایت می کند.

اما گروهی دیگر معتقدند ارزهای دیجیتال در واقع بدون پشتوانه قوی بوده و ناپایدارند. منتقدان معتقدند ارزش ناپایدار ارزهای دیجیتالی و به آسانی مورد کلاهبرداری قرار گرفتن این ارزها را آسیب پذیر می کنند. آسیب پذیری این ارزها باعث می شوند تا ارزهای دیجیتال دیر یا زود حذف و نابود شوند.

اما واقعیت پیرامون ارزهای دیجیتال  حد واسط هر دوی این طرز فکر است.

چرا بعضی خواستار ورود دولت ها و بانک های مرکزی به بازار ارزهای دیجیتالی هستند؟

در واقع ارزهای دیجیتال عملکرد خوبی از خود نشان داده اند. این ارزها بخشی از نیازهای امروزی را برآورده می کنند. اما در واقع بسیار ناپایدار نیز هستند.

به همین دلیل باید قوانین و مقرراتی تنظیم شوند تا عملکرد این ارزها را قانونمندتر و قابل اعتمادتر نمایند. برای حل این مشکل مروجین ارزهای دیجیتال سعی دارند دولت را به عنوان عامل حمایت کننده وارد عرصه ارزهای دیجیتالی نمایند. در همین راستا عرضه کنندگان این ارزها در تلاشند از صندوق های مالی مجوزهای لازم برای سرمایه گذاری قانونی را دریافت کنند.

آیا ورود بانک های مرکزی به بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال واقعا به نفع این عرصه است؟

هم اکنون برخی از بانکهای مرکزی در سراسر جهان پا را از اهدای مجوز فراتر گذاشته اند. امروزه بعضی از بانکها اقدام به طراحی و عرضه ارزهای دیجیتال مخصوص خود می کنند. البته انتشار ارز دیجیتالی برای بانک های مرکزی آسانتر و حتی شاید زود بازده تر است.

اما یکی از جذابیت های ارزهای دیجیتال ، خاصیت رمزنگاری و ناشناس بودن این ارزهاست. در حالیکه بسیار بعید است که ارزهای صادر شده از طرف بانک ها هم این ویژگی را داشته باشند.

پشتیبانی دولت از بازار خرید وفروش ارزهای دیجیتالی ممکن است ضروری باشد. اما در صورت ورود دولت ها به این عرصه، کل سیستم مالی باید قوانین جدی نظارتی را بپذیرد. اجرای این قوانین علاوه بر مزیت هایی که دارد، باعث ایجاد محدودیت هایی در بازار ارزهای دیجیتالی می شود.

در شرایط فعلی، آیا سرمایه گذاری در بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال ریسک است؟

درست است که سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال بی ثبات و متغیر است. اما اگر به ارزش گذاری طلا و نفت توجه نمایید، متوجه می شوید که نوسانات بازار انها نیز زیاد است.

با وجود نوسانات زیاد قیمت نفت و طلا ولی در نهایت سرمایه گذاری در این بخش باارزش صعودی می باشد. قضیه در مورد بیت کویین و سایر ارز های دیجیتالی معتبر نیز به همین شکل است. با سرمایه گذاری طولانی مدت در بازار ارزهای دیجیتال متوجه خواهید شد در کل ارزش این ارزها صعودی می باشند.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *