کیف پول سخت افزاری

آیا کیف پول هک میشود؟ چطور می توانیم از آن پیشگیری کنیم؟

تا حالا با خودتون فکر کردین که امکان هک کیف پولتون وجود داره؟ برای دونستنش حتما این مطلب رو بخونید تا هیچ وقت کیف پولتون هک نشه

با توجه به تهدیدات هک و فیشینگ کیف پول که روز به روز در حال افزایش است، در این مقاله قصد داریم تا آگاهی شما در مورد این موضوع را افزایش بدیم، و به این منظور سه روش معمول که برای هک کیف پول های ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد را برای شما توضیح خواهیم داد.

شما در این مطلب با موراد زیر آشنا میشوید :

۱. نحوه هک کیف پول ارز دیجیتال

۲. هک کیف پول از طریق فیسبوک

۲.۱. روش جلوگیری و مقابله

۳. هک کیف پول از طریق تلگرام

۳.۱ روش جلوگیری و مقابله

۴. هک کیف پول از طریق وب سایت های فیشینگ

۴.۱ روش جلوگیری و مقابله

۵. قوانین محافظت از امنیت کیف پول

ویژگی مشترک در میان تمامی این روش های فیشینگ این است که اغلب هکرها اقدام به درخواست اطلاعات خصوصی از فرد قربانی می کنند، که این اطلاعات شامل کلید خصوصی و یا عبارت سید (عبارت بازیابی) می باشد. باید به خاطر داشته باشید که هیچ گاه عبارت بازیابی یا کلید خصوصی خود را در اختیار هیچ فردی قرار ندهید.

ممکن است کلاهبرداران خود را جای شرکت ارائه دهنده کیف پول شما جا بزنند، و یا حتی ممکن است خود را به جای هر فرد دیگری جا بزنند. اگر شما کلید خصوصی خود را در اختیار این افراد قرار دهید، آن ها می توانند بلافاصله به کیف پول شما دسترسی پیدا کرده و تمامی سرمایه شما را از داخل کیف پول به سرقت ببرند.

نحوه هک کیف پول ارز دیجیتال

چند روش محبوب و رایج برای هک کیف پول و سرقت ارزهای دیجیتال کاربران عبارت اند از:

  • صفحات تقلبی فیسبوک
  • گروه های جوایز تلگرامی
  • وب سایت های فیشینگ تقلبی

در ادامه مطلب مثال هایی از تلاش هکران برای هک کیف پول کاربران تراست والت را به شما نشان می دهیم، و سپس می گوییم که چطور می توانید از به سرقت رفت ارزهای خود جلوگیری کرده و با هکرها مقابله کنید. توجه داشته باشید که این روش های سرقت ممکن است برای هر کیف پول دیگری نیز رخ بدهد.

هک کیف پول از طریق فیسبوک

این نوع کلاهبرداری ها معمولا به شکل یک صفحه فیسبوک هستند که به کاربران پیغام خصوصی می فرستند و یا نام یکی از کاربران را به عنوان برنده یکی از جوایز رسمی کیف پول ذکر کرده، و از وی می خواهند که برای دریافت جایزه به سایت خاصی مراجعه نماید. این آدرس معمولا به یک آدرس جعلی از سایت کیف پول متصل می شود که بلافاصله از شما درخواست می کند تا کلید خصوصی یا عبارت بازیابی خود را وارد نمایید.

روش جلوگیری و مقابله

اطمینان حاصل کنید که به صفحه فیسبوک اصلی شرکت کیف پول خود مراجعه کرده اید. معمولا برای دریافت جوایز برای شما پیغام خصوصی فرستاده نمی شود، و برای اطلاع از اسامی برندگان باید تنها به صفحه اصلی شرکت مراجعه کنید. اگر پیغامی با این مضمون دریافت کردید، پیج را در فیسبوک ریپورت کرده و به شرکت کیف پول خود نیز اطلاع رسانی کنید.

هک کیف پول از طریق تلگرام

معمولا کلاهبرداران تظاهر می کنند که از پشتیبانان و یا اعضای شرکت کیف پول شما هستند، و مستقیما در تلگرام یا دیگر اپلیکیشن های پیام رسانی به شما پیام می دهند و ادعا می کنند که می توانند مشکل شما را رفع نمایند. در تصویر زیر مشاهده می کنید که فرد کلاهبردار خود را به جای موسس کیف پول تراست والت جا زده است و از قربانی خود می خواهد تا عبارت بازیابی کیف پول خود را در اختیار وی قرار دهد.

کلاهبرداران معمولا ادعا می کنند که سرمایه شما را بازگردانی می نمایند و یا تیکت پشتیبانی شما را سریع تری پیگیری می کنند، و به این منظور همواره از شما کلید خصوصی و یا عبارت بازیابی تان را درخواست خواهند کرد. پشتیبانان یا کارکنان هیچ یک از شرکت های کیف پول، کلید خصوصی و عبارت بازیابی شما را هیچ گاه از شما درخواست نخواهند کرد

اخیرا شاهد هجوم گروه های جوایز تقلبی در تلگرام هستیم که کاربران را از کانال های رسمی کیف پول ها به کانال تقلبی خود دعوت کرده، و آن ها را فریب می دهند تا وارد سایت های فیشینگ شده و اطلاعات کیف پول خود را وارد کنند. باید توجه داشته باشید که اگر قرار به اهدای جوایز باشد، تنها از طریق کانال رسمی کیف پول اطلاع رسانی خواهد شد.

هک کیف پول ارز دیجیتال

روش جلوگیری و مقابله

هیچ گاه به فردی که مستقیما به شما در تلگرام پیغام می دهد، و ادعا می کند که از طرف کیف پول شما پیام داده است، پاسخ ندهید. اگر قصد تماس با پشتیبانان یا مدیران کانال تلگرامی کیف پول خود دارید، تنها با کلیک بر روی آی دی آن ها در کانال اصلی، با آن ها ارتباط برقرار کنید.

بهتر است تنظیمات تلگرام خود را به گونه ای تغییر دهید که افراد غریبه نتوانند شما را به هیچ گروهی دعوت نمایند. حتما کانال رسمی کیف پول خود را شناخته و آن را دنبال کنید. اگر در چنین گروهی عضو شدید و یا فردی به شما پیغام داد، او را در تلگرام ریپورت کرده و این موضوع را با مدیران کانال تلگرامی کیف پول، در میان بگذارید.

هک کیف پول از طریق وب سایت های فیشینگ

وب سایت فیشینگ

مورد دیگری که ممکن است با آن مواجه شوید، وب سایت های فیشینگ هستند، که خود را به جای سایت اصلی جا می زنند. معمولا این سایت ها با ظاهر وب سایت اصلی طراحی می شوند، اما در واقع وب سایت های مخرب و با نیت سرقت هستند. معمولا در آدرس آن ها یک زیر دامنه وجود دارد، و یا از دامنه ای تقریبا شبیه به سایت اصلی استفاده می کنند تا کاربران را فریب دهند.

وب سایت فیشینگ

روش جلوگیری و مقابله

آدرس سایتی که می خواهید وارد آن شوید را بررسی کنید، و اگر به صحت آن مشکوک هستید، آدرس اصلی سایت را در مرورگر خود وارد نمایید. هیچ گاه کلید خصوصی یا عبارت بازیابی خود را در هیچ وب سایتی که انجام این کار را از شما خواسته باشد، وارد نکنید.

بهتر است که آدرس وب سایت اصلی کیف پول خود را در مرورگر خود در قسمت بوک مارک یا نشانک ها ذخیره کنید، و تنها از همین طریق وارد سایت شوید. اگر چنین وب سایت فیشینگی را شناسایی کردید، فورا با پشتیبانی کیف پول خود ارتباط برقرار کرده و موضوع را به اطلاع آن ها برسانید.

قوانین محافظت از امنیت کیف پول

هک کیف پول بیت کوین

در این بخش به صورت خلاصه قوانین این کار را با یک دیگر مرور می کنیم:

  • هیچ گاه کلید خصوصی یا عبارت بازیابی خود را در هیچ وب سایتی وارد نکنید، مگر این که وب سایت را بشناسید.
  • پشتیبانان یا کارکنان شرکت های کیف پول هیچ گاه به صورت مستقیم به شما پیغامی ارسال نخواهند کرد.
  • پشتیبانان یا کارکنان شرکت های کیف پول هیچ گاه از شما کلید خصوصی یا عبارت بازیابی شما را درخواست نخواهند کرد.
  • هیچ کیف پولی هیچ گاه شما را به گروه یا کانال خاصی دعوت نخواهد کرد.
  • همواره دامنه یا نام سایت را برررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که به وب سایت اصلی یا صفحه اجتماعی اصلی کیف پول خود هدایت می شوید.
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *