بلاک استریم - بیت مکس -بیتکوین - قیمت بیت کوین -بیت کوین -

از این به بعد بدون اتصال به اینترنت هم می توان به استخراج بیت کویین پرداخت!

همانطور که می دانید برای مشارکت در شبکه بیت کوین و انجام معاملات، اتصال به اینترنت ضروری می باشد. ولی به تازگی صرافی بیت مکس (BitMEX) طی یک پست وبلاگ خبر از بهره برداری از یک سیستم ماهواره ای جدید برای دسترسی به بلاک چین بیت کوین داده است. که به کاربران اجازه می دهد بدون اتصال به اینترنت اقدام به استخراج بیت کویین و انجام معاملات بپردازند.

البته در ماه اردیبهشت (ماه مه) شرکت بلاک استریم (Blockstream) یک نسخه ازخدمات ماهواره ای رایگان خود را ارائه داد. به این ترتیب ظرفیت انتقال داده از ۱۲۰ کیلوبیت‌ برثانیه به حدود ۱.۶ مگابیت ‌برثانیه رسید.  اما متاسفانه گره های بیت کوین متصل به اینترنت تقریباً ۲ دقیقه تأخیر داشتند. در همان زمان شرکت بیت مکس اعلام  کرد که این مشکل فقط برای چند روز ادامه خواهد داشت. و در بروز رسانی جدید حتما برطرف خواهد شد.

هدف بلاک استریم از پروژه خدمات ماهواره‌ای رایگان چیست؟

آدام بک (مدیرعامل بلاک استریم) اعلام کرده است: تمرکز این سرویس خدمت رسانی به افرادی است که دسترسی‌شان به اینترنت محدود است و یا برای دسترسی به بیت کوین با مشکل مواجه هستند طراحی شده است.

مزایای استفاده از خدمات ماهواره ای به جای اینترنت در معاملات بیت کوین چیست؟

آدام بک افزود: با استفاده از این شیوه افراد می‌توانند معاملات و استخراج بیت کویین را بدون اینکه ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی متوجه تراکنش‌های آنها شوند، انجام دهند. زیرا در این شیوه بهره برداری از بیت کوین از مسیریابی پیازی، شبکه‌بندی برون زنجیره‌ای استفاده شده است. در ضمن این  سیستم از تراکنش‌های خُرد پشتیبانی بهتر و با هزینه کارمزد‌های کمتر ارائه می دهد. و تراکنش هاسریعتر و مقیاس‌پذیرتر صورت می پذیرند.

در ضمن استفاده از سیستم مبتنی بر ماهواره باعث کاهش سانسور شبکه بیت کوین می شود. هم چنین مانع برخی از شیوه های “حمله و هک کیف پول” شده و در کل امنیت بالاتری نسبت به شیوه وابسته به اینترنت دارد.

طریقه وصل شدن به ماهواره جهت استفاده از خدمات ماهواره‌ای رایگان بلاک استریم

شیوه استفاده از خدمات ماهواره‌ای رایگان بلاک استریم در معاملات بیت کوین بسیار آسان می باشد. برای اینکار کافیست فقط بشقاب ماهواره را نصب کنید ، آن را در جهت مناسب تنظیم کنید. ماهواره را به یک لپ تاپ با سیستم عامل Linux متصل نمایید. سپس برخی از نرم افزارهای Blockstream را به همراه نسخه اصلاح شده Bitcoin Core 0.19.1 اجرا کنید. با این روش به راحتی قادر به انجام معاملات و استخراج بیت کویین بدور از نظارت ارائه دهندگان خدمات اینترنتی و بدون پرداخت هزینه اینترنت خواهید بود.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *