بازار ارز

بازار ارز بیت کوین پس از ثبت رکورد ۱۴۰۰۰ دلار خواستار فتح قله ۱۰۰۰۰۰ است.

بر اساس داده ها قیمت بیت کوین توانست به سطح ۱۴,۰۰۰ دلار یعنی بیشترین مقدار طی ۳۳ ماه گذشته برسد.
گفتنی است ارز دیجیتالی بیت کوین ساعاتی پیش توانست با عبور از سد مقاومت ۱۴,۰۰۰ دلار، رکورد ۱۴,۰۴۷ دلار را در برخی از صرافی‌ها ثبت نماید. این یعنی بالاترین قیمتی که از ژانویه ۲۰۱۸ تا به امروز در بازار ارز بیت کوین ثبت شده است.

هفته ی ناخوشایند برای اقتصاد

البته هفته پیش قیمت بیت کوین تا مرز ۱۳,۸۸۰ دلار پیش رفت اما نتوانست مقاومت این سطح را بشکند.

از سوی دیگر افزایش همه گیری موج جدید بیماری کرونا باعث افزایش فشار فروش در بازارهای سهام و بازار ارز های دیجیتال شده بود. در عرصه ارزهای دیجیتال با وجود اصلاح قیمت بیت کوین در طول هفته ، سطح حمایتی ۱۳,۰۰۰ با قدرت عمل نمود.

خارج از بازارهای ارز دیجیتال قدرت‌گرفتن شاخص دلار منجر به کاهش قیمت طلا تا سطح ۱,۸۶۰ دلار شد. این مقدار کمترین قیمت طلا در طول ماه گذشته بود. در بازارهای سهام نیز شرایط در بدترین وضع ممکن سپری شد. و این عرصه نیز شاهد نوسانات و فراز و فرودهای فراوانی بود.

با توجه به شرایط کلی وضعیت اقتصادی جهان می توان گفت که اصلاح قیمت بیت کوین تا ۱۳,۰۰۰ دلار چندان هم دور از انتظار نبوده است.

اما تحلیلگران معتقدند که احساسات حاکم بر بازار ارز هم اکنون بسیار مثبت می باشد؛ زیرا با ورود شرکت‌های بزرگی مانند اسکوئر (Square) و مایکرواستراتژی (MicroStrategy) به عرصه ارز دیجیتالی بیت کوین باعث جذب احساس اطمینان و امنیت خاطر سرمایه گذاران این رمزارز شده است.

بازار ارز

نیک کوت (Nick Cote)، یکی از سرمایه گذاران و تحلیل‌گران در زمینه ارزهای دیجیتال، بیان نموده است:

هم اکنون بیت کوین بهترین گزینه سرمایه‌گذاری برای شرکت‌های مختلف است.

فتنی است تحلیلگران معتقدند که اگر بیت کوین بتواند محدوده ۱۳,۸۸۰ دلار را برای خود تثبیت نماید، بزودی خواهد توانست مقاومت‌های ناحیه ۱۵,۸۰۰ تا ۱۶,۰۰۰ دلار را نیز پشت سر بگذارد.

لازم به ذکر است در زمان نگارش این مطلب هر بیت کوین ۱۳,۹۰۰ دلار قیمت دارد. که این مبلغ نشانگر جهشی ۲۵ درصدی از اوایل ماه اکتبر (مهر) تا کنون می باشد.

جهش بزرگ پس از صد روز ثبات قیمت در بازار ارز بیت کوین

شایان ذکر است بر اساس اطلاعات کوین متریکس (CoinMetrics)، هر بار که نوسان قیمت بیت کوین به مدت ۱۰۰ روز از محدوده قیمتی خاص کمتر نشده است، سپس یک جهش قیمتی بزرگ در بازار ارز بیت کوین رخ نموده است.

به عنوان مثال وقتی بیت کوین به مدت ۱۰۰ روز در محدوده ی بالاتر از ۱۰ دلار نوسان نمود، پس از ۱۲۲ روز به سطح قیمتی ۱۰۰ دلار رسید.

دفعه بعد که این رمز ارز به مدت صد روز در محدوده بالاتر از ۱۰۰ دلار در نوسان بود، تنها در عرض دو روز قله ی ۱۰۰۰ دلار را فتح نمود!

طبق آمار منتشر شده از سوی مؤسسه تحقیقاتی تای (The TIE) :

هم اکنون بیت کوین بیش از نود روز است که در محدوده بالاتر از ۱۰,۰۰۰ دلار در نوسان است. در حالیکه قیمت این رمزارز حدود ۳۰ درصد از قیمت کلیدی آن بالاتر است.
حال پیش بینی می شود هدف بعدی بازار ارز بیت کوین فتح قله ۱۰۰,۰۰۰ دلار باشد.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *