ارزاتریوم

با استخراج ارزاتریوم ۳ برابر استخراج بیت کوین پول در آورید!


ارز بیت‌کوین و اتریوم هر دو بر اساس دفاتر توزیع شده و رمزنگاری اند اما از لحاظ تکنیکی تفاوت هایی دارند.
لازم به ذکر است ساخت برنامه‌های مبتنی بر بلاکچین علاوه بر تسلط بر فرآیندهای رمزنگاری و محاسبات ریاضی، نیازمند برنامه نویسی و کد نویسی پیچیده هستند. اما ارزاتریوم به عنوان یک پلتفرم، بستری برای برنامه‌ نویسی مبتنی بر بلاکچین فراهم می کند. این پلتفرم برای قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (Dapps) مورد استفاده قرار میگیرد، این ویژگی اتریوم را از بیت کوین متمایز می‌کند.

آخرین گزارشات مربوط به استخراج اتریوم

طبق داده های استخر استخراج F2Pool در حال حاضر، استخراج ارزاتریوم ، سه برابر استخراج بیت کوین سودآور است. لازم بذکر است که در حال حاضر، یک دستگاه انت ماینر اس ۱۹ پرو (Antminer S19 Pro)، طی ۲۴ ساعت، سودی برابر با ۴.۳۳ دلار برداشت می کند، در حالیکه یک ماینر اتریوم با کارت گرافیک انویدیا تایتان V، می‌تواند در عرض ۲۴ ساعت، ۱۵.۵۶ دلار سود ایجاد نماید؛ به عبارت دیگر سودآوری S19 دست‌کم ۲۵۰ درصد بیشتر از ماینر بیت کوین است. همچنین F2Pool با بررسی ۶ دستگاه استخراج دریافته است که ماینرهای اتریوم، روزانه بیش از ۱۰ دلار سود به دست می‌آورند، در حالیکه تنها دو دستگاه بیت کوین قادر به بیش از ۴ دلار سودآوری می باشند.

دلایل افزایش نرخ هش اتریوم

نرخ هش شبکه اتریوم برای اولین بار بعد از اوت ۲۰۱۸ (مرداد ۹۷)، از مرز ۲۵۰ تراهش برثانیه عبور کرد. این رقم در تاریخ ۶ اکتبر ، در مقایسه با ماه ژانویه (دی ۹۸) افزایشی ۸۰ درصدی داشته است. طبق گزارش گلاسنود، هیاهوی درگرفته پیرامون پروژه‌های دیفای و افزایش بی‌سابقه کارمزد‌های گس از جمله دلایل به اوج‌ رسیدن نرخ هش اتریوم است.
نرخ هش، معیار مهم و کلیدی در سلامت و امنیت یک بلاک چین است. نرخ هش نشانگر توان رایانشی است. آخرین باری که نرخ هش ارزاتریوم در محدوده فعلی قرار داشت، مربوط به اوت ۲۰۱۸ می شود که نرخ هش به ۲۴۶ تراهش برثانیه شده بود. قیمت ارزاتریوم از آن زمان بمرور از ۴۰۰ دلار به ۱۰۰ دلار در دسامبر ۲۰۱۹ (آذر ۹۸) رسید.

افزایش استقبال از عرصه دیفای عامل افزایش ارزاتریوم هش است.

البته بجز نرخ هش، معیارهای دیگری نیز وجود دارند که می‌توان در تشویق ماینرها به انتخاب شبکه اتریوم برای استخراج مؤثر دانست.
مسلما افزایش فعالیت در عرصه دیفای و افزایش رشد استیبل کوین‌ها باعث شد تا کارمزد تراکنش‌های بلاک چین اتریوم در سه ماهه سوم سال جاری افزایش فراوانی یابد. داده های گلس‌نود بیانگر این است که ماینرهای اتریوم در ماه سپتامبر (۱۱ شهریور تا ۱۰ مهر)، فقط ۱۶۶ میلیون دلار از کارمزد تراکنش‌ها درآمد داشته‌اند. در حالیکه ماینرهای بیت کوین در همین بازه زمانی فقط ۲۶ میلیون دلار از کارمزدها درآمد کسب کرده‌اند.
البته، طبق گزارش کوین تلگراف اخیرا درآمد حاصل از کارمزد تراکنش‌ها به طور چشمگیری افت کرده است. داده ها حاکی از این است که میانگین کارمزد گس با کاهش بیش از ۷۴ درصد، طی دو هفته از ۱۱.۶۰ دلار در تاریخ ۱۷ سپتامبر به ۲.۹۸ دلار در تاریخ ۱ اکتبر (۱۰ مهر) رسیده است.

این در حالیست که کلیتون امروز (۱۷ مهر) هشدار داد: “با ورود میلیاردها دلار به دیفای، ممکن است دارندگان اصلی ارزاتریوم وسوسه شوند و در استخرهای خودکار شراکت نمایند و در نتیجه با این کار خود باعث شوند تعادل و بهای اتریوم کاهش یابد.”

به هر حال تجربه نشان داده است که بازار ارزهای دیجیتال بطور کامل قابل پیش بینی نیست. و به معیارهای متفاوت و فراوانی بستگی دارد.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *