انتخابات امریکا

ترامپ یا بایدن، مهم نیست. بیت کوین برنده انتخابات امریکا است!

مدیر عامل گری اسکیل اذعان کرد: نتیجه انتخابات امریکا برای بیت کوین هیچ اهمیتی ندارد.
طبق اظهار نظر باری، با توجه به اینکه هیچ یک از این دو نامزد قرار نیست چاپ پول را متوقف کند ، پس مهم نیست کدام یک در انتخابات برنده شود. در شرایط کنونی، صرفنظر از اینکه چه کسی به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا انتخاب شود، بیت کوین برنده خواهد بود.

افزایش اقبال عمومی امریکایی ها به بیت کوین

طبق گزارش گری اسکیل بیت کوین در سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹) بسیار عالی عمل کرده است. به عنوان مثال تنش های ناشی از انتخابات امریکا بر بازار این ارز دیجیتالی تأثیر منفی نداشته است. طبق آمار در سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸) ، فقط ۳۶٪ از سرمایه گذاران کشور امریکا تمایل به خرید و فروش بیت کوین داشتند. اما امسال این درصد به ۵۵ درصد رسیده است.
البته روند مثبت استقبال از بیت کوین را می توان به افزایش آگاهی گسترده در میان سرمایه گذاران بالقوه این بازار نسبت داد. زیرا در حال حاضر تعداد افراد بیشتری با بیت کوین و مزایای آن آشنا هستند.

از سوی دیگر در این سال ها بیت کوین در بین عموم سرمایگذاران جایگاه ویژه ای به عنوان ذخیره امن کسب کرده است. بطوریکه حتی موسسات بزرگی مانند گری اسکیل و مایکرواستراتژی و … با شدت زیاد شروع به خرید و ذخیره سازی بیت کوین نموده اند. و با این اقدام خود میزان زیادی سرمایه را به بازار بیت کوین وارد کرده است.

تاریخچه تاثیر انتخابات امریکا بر روی قیمت بیت کوین

ناگفته نماند که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همواره بر بازار ارزهای رمزنگاری تأثیر داشته است.
هر چند هیچ یک از نامزدهای انتخابات امریکا، سیاستی را به نفع یا مخالف با عرصه رمزارزها ارائه نکرده است ، اما نتیجه آن بر بازار رمزارزها تأثیرگذار خواهد بود. هم اکنون نیز به خاطر انتخابات  امریکا ، کل بازارهای سهام جهانی شروع به نوسان کرده اند. بازار رمزارزها نیز از این موضوع استثنا نیست. در ضمن این بازار در گذشته نیز وضعیت مشابهی را تجربه نموده است.

انتخابات امریکا

گفتنی است در نوامبر ۲۰۱۲ (آذر ۹۲)، یعنی تقریبا دو هفته قبل از انتخابات ، بازار ارزهای دیجیتال حدود ۲۰ درصد سقوط را تجربه کرد، و تا هفته ها بازیابی نشد. البته بیت کوین در سال ۲۰۱۲ بسیار متلاطم تر از حال حاضر بود چون حجم معاملات در آن بسیار ناچیز بود.

در انتخابات سال ۲۰۱۶ (۱۳۹۵) نیز قیمت بیت کوین پنج روز پیش از اعلام نتایج انتخابات امریکا سقوط قابل توجهی داشت و بازیابی در آن دوره نیز هفته ها به طول انجامید. ناگفته نماند، در هر دو دوره، چند ماه بعد از انتخابات بیت کوین یک روند صعودی چشمگیر را به نمایش گذاشت.

عملکرد بیت کوین با نزدیک شدن به انتخابات آمریکا چگونه خواهد بود؟

اما هم اکنون در حالیکه کمتر از یک هفته به انتخابات سال ۲۰۲۰ باقی مانده است، بیت کوین همچنان در بالای ۱۳۰۰۰ دلار و در زمان نوشتن این مقاله حدود ۱۳۵۵۰ دلار معامله می شود. اگر این رمزارز یک افت ۱۲ درصدی، مشابه با آنچه در سال ۲۰۱۶ تجربه نمود، را داشته باشد قیمت بیت کوین به ۱۱۸۷۵ دلار کاهش خواهد یافت. ولی بر اساس داده ها و اطلاعات حاصل از الگوی ورود و خروج سرمایه ، سه سطح حمایتی مهم برای بیت کوین وجود خواهد داشت. این سطوح حمایتی را می توان به صورت یک ناحیه بین ۱۳۱۳۱ دلار و ۱۳۵۳۶ دلار؛ محدوده بین ۱۲۷۲۵ دلار و ۱۳۱۳۱ دلار و سرانجام ۱۱۴۸۹ تا ۱۱۹۱۴ دلار تخمین زد.

با توجه به حجم زیادی از بیت کوین که در این سه محدوده وجود دارند ، و نشانگر سرمایه گذاری فراوان در بازار بیت کوین می باشد، احتمال سقوط به زیر ۱۲۷۲۵ دلار بسیار بعید بنظر می رسد.

از سوی دیگر اگر بیت کوین بتواند مانند دوره های قبل ، چند هفته بعد از انتخابات امریکا روند صعودی را آغاز کند، به راحتی خواهد توانست به رکورد پیشین خود یعنی ۱۳۸۶۳ دلار دست یابد و سپس تا ۱۵۵۸۳ دلار اوج بگیرد، زیرا بر اساس اطلاعات ورود و خروج سرمایه به بازار بیت کوین هیچ مقاومتی برای رسیدن به این مبلغ بر سر راه طلای ارزهای دیجیتال، بیت کوین، وجود ندارد.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *