قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین به ۱۵۰۰۰ دلار خواهد رسید.


با وجود اینکه درچند روز اخیر بیت کوین شرایط خوبی داشته است و با افزایش قیمت روبرو بوده است ولی با نزدیک شدن به تاریخ ۱۳ آبان (۳ نوامبر روز انتخاب ریاست جمهوری ایالات متحده) اظهار نظر درباره تاثیر انتخابات امریکا بر قیمت ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین افزایش یافته است.
آخرین گزارش حاکی از این است، که قیمت بیت کوین پس از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده ممکن است تا ۱۵۰۰۰ دلار افزایش یابد.

بر اساس گزارشی از موسسه Stack Funds ، شاخص MVRV برابر با ۱.۸ است . این نمودار که توسط دیوید پوئل و مراد محمودوف ایجاد شده است درواقع نشان می دهد که شاخص ارزهای رمزپایه نسبت سقف فعلی بازار در مقایسه با نرخ سقف تحقق یافته به چه میزان می باشد.
در گزارش استاک فاندز آمده است که نمودار MVRV در اواخر سال ۲۰۱۸ یک روند صعودی را نشان می دهد که مشابه آنچه در سال ۲۰۱۷ رخ داد می باشد.

هم چنین در این گزارش آمده است که این نمودار آخرین بار در سال ۲۰۱۹، برابر با ۱.۸ بوده است. و قیمت بیت کوین د ر آن زمان به ۱۳۸۰۰ دلار رسیده بود. این موسسه پیش بینی می کند، پس از انتخابات نوامبر قیمت بیت کوین می تواند به بالای ۱۵،۰۰۰ دلار نیز برسد.

مروری بر اتفاقات مهم هفته های اخیر عرصه بیت کوین

با وجود اینکه بازار ارزهای دیجیتالی طی چند هفته گذشته اخبار ناخوشایند بسیاری مانند خبر سرکوبBitMEX توسط وزارت دادگستری آمریکا و ممنوعیت مشتقات ارز رمزنگاری شده در بیت کوین انگلیس، بیت کوین به سختی به حرکت خود ادامه داد. در روز پنجشنبه با قیمت ۱۱ هزار و ۵۱۱ دلار بسته شد و توانست محدوده چهار روز گذشته خود را حفظ کند. البته اخبار خوشایندی مانند سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری شرکت اسکوئر بر روی بیت کوین و حمایت ، جک دورسی از این ارز نیز به ثبات قیمت بیت کوین کمک نمود. از سوی دیگر در تاریخ ۱۳ اکتبر ، گروه Stone Ridge Holdings اعلام کرد که ۱۰ هزار BTC در اختیار دارد، که دارایی اصلی خزانه داری این شرکت را تشکیل می دهد.

قیمت بیت کوین

تاثیر انتخابات امریکا بر قیمت بیت کوین

پیش از این دو تریدر ارز دیجیتال نظرات خود در خصوص تاثیر انتخابات آمریکا بر قیمت بیت کوین در توئیتر منتشر کرده بودند.
بیگ چدز (BigCheds)، تریدر ارز دیجیتال، طی توییتی اعلام نمود:

اگر ما یک برنده قاطع داشته باشیم و انتقال قدرت به راحتی انجام شود، تغییرات فراوانی در مقدار بهای بیت کوین ظاهر نخواهد شد. ولی اگر رقابت تنگاتنگ صورت پذیرد و انتقال قدرت با تنش همراه باشد، جهش قیمت بر روی دارائی‌های با ریسک پایین مانند بیت کوین و طلا را تجربه خواهیم نمود.”

کریپتو وندی او (CryptoWendyO)، تریدر فعال در توییت خود نوشت:
به دلیل همه گیری بیماری و بحران اقتصاد جهانی مسلما انتخابات امسال متفاوت‌تر از سال‌های قبل برگزار خواهد شد. به دلیل شیوع بیماری کوید ۱۹، بسیاری از افراد پیش بینی می کنند که قیمت BTC به دلیل بی ثباتی بازار، افزایش خواهد یافت. اما ما چنین نظری نداریم. انتخابات باعث افزایش تنش‌ها خواهد شد. رونق بازار با افزایش نقدینگی صورت می پذیرد. در حالیکه هم اکنون شاهد این هستیم که طبقه متوسط سرمایه خود را ذخیره کرده و از ورود به بازار واهمه دارد. به همین دلیل احتمال افزایش نقدینگی در بازار به نظر کم است.

ابهام در سیاست‌های حمایتی دولت آمریکا

ترس از اپیدمی، رکود اقتصادی و ورشکستگی اکثرکسب و کارها باعث شده است، اختصاص کمک‌های مالی جدید از سوی دولت ضروری بنظر برسد ولی دولت ترامپ در حمایت از بازار دچار تردید شده است. وی اعلام نمود رویکرد دولت در قبال سیاست‌های محرک اقتصادی تا پایان انتخابات، به حالت تعویق در آمده اند.

به عقیده ‘وندی او:
“بعد از انتخابات می توانیم دیدگاه واضح تری از شرایط اقتصادی بدست آوریم؛ اما به نظر می‌رسد که روند افزایش قیمت بیت کوین ادامه خواهد یافت. هرچند باید به عملکرد فعلی قیمت آن نیز توجه نماییم.”

با توجه به تمام موارد ذکر شده طی هفته های اخیر بیت کوین موفق شده است خط مقاومت ۱۱ هزار دلاری را شکسته و حفظ نماید. و اکثر تحلیل ها حاکی از این است که تاثیر انتخابات امریکا بر بیت کوین به شکل افزایش قیمت این رمز ارز خواهد بود.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *