هش ریت شبکه بیت کوین

خبر خوب برای ماینرها، استخراج بیت کوین آسان شد.

با توجه به داده های جمع آوری شده توسط BTC.com، سختی استخراج بیت کوین در حدود ساعت ۰۹:۰۰ روز سه شنبه به ۱۶.۷۸۷ تریلیون کاهش یافت که کمترین میزان از ژوئن می باشد. گفته می شود در حال حاضر نرخ دشواری استخراج بیت کوین از سال ۲۰۱۱ بیشترین افت را داشته و دومین مورد در تاریخ شبکه است.

طبق براوردها از دیروز رقابت برای پاداش معدن بیش از نزدیک به ۱۵ درصد کاهش یافته است. شایان ذکر است میزان دشواری استخراج بیت کوین به حدود ۱۶.۰۵ درصد رسیده است که بزرگترین افت در ۹ سال گذشته می باشد.
بر اساس اسناد تاریخی آخرین بار در ۳۱ اکتبر سال ۲۰۱۱ میزان سختی استخراج به مقدار ۱۸.۰۳ درصد کاهش یافت و به ۱.۲ میلیون رسید که در واقع بزرگترین افت در تاریخ بیت کوین بود.

پس از ان بیت کوین در ۳ نوامبر( امروز) بزرگترین کاهش در دشواری استخراج خود را در تقریباً ۱۰ سال گذشته مشاهده کرد. البته پیش از این تخمین زده شده بود که این کاهش حدود ۱۳٪ باشد ولی دومین کاهش بزرگ در تاریخ بیت کوین رخ نمود که برابر ۱۷٪ کاهش در نرخ سختی استخراج است.

برای مطالعه خبر «بازار ارز بیت کوین پس از ثبت رکورد ۱۴۰۰۰ دلار خواستار فتح قله ۱۰۰۰۰۰ است.» کلیک کنید.

از دلایل این تعدیل می توان به هزینه های اخیر شبکه بیت کوین که بطور سرسام آوری افزایش یافته، ازدحام، کاهش میزان هش ریت شبکه بیت کوین که به دلیل جابجایی تجهیزات استخراج  چینی رخ داده است و در نتیجه باعث شده تا تعداد زیادی از کاربران ساعت ها و حتی روزها منتظر بمانند تا معاملات آنها تایید شود، اشاره نمود.

هش ریت شبکه بیت کوین

نرخ دشواری استخراج بیت کوین چیست؟

دشواری استخراج معیار نسبی برای تعیین میزان منابع مورد نیاز برای شرکت در رقابت برای استخراج بیت کوین جدید می باشد. بسته به اینکه کل قدرت هش برآورد شده توسط شبکه نیز افزایش یافته یا کاهش یافته است، در پایان دوره های تقریباً دو هفته ای به صورت صعود یا سقوط محاسبه می شود.
بر اساس گزارشات طی هفته های پیشین، شاخص هش ریت شبکه بیت کوین در بالاترین حد خود بود، اما در نیمه دوم ماه اکتبر حدود ۲۵ درصد کاهش یافت .

این تعدیل قابل توجه در روز سه شنبه در حالی صورت گرفت که بسیاری از شرکت های استخراج بیت کوین در استان سیچوان چین دستگاه های خود را خاموش نموده اند تا با پایان یافتن فصل بارندگی منطقه، به مناطقی با منابع انرژی ارزان تر منتقل شوند.

نرخ فعلی سختی استخراج بیت کوین موقتی است.

جان لی کوئیگلی، مدیر تحقیق موسسه HASHR8، در یادداشت خود توضیح داد: از آنجا که قیمت بیت کوین طی چند ماه گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته و میزان انرژی مورد نیاز برای تولید بیت کوین جدید کاهش یافته است ، “حاشیه سود استخراج کنندگان کارآمد به طور قابل توجهی افزایش می یابد”. در ضمن “تعداد بی شماری از استخراج کنندگان ناکارآمد نیز قادر به استخراج مجدد بیت کوین بصورت سودآور خواهند بود.”

کوئیگلی گفت:

“آنچه اکنون شاهد آن هستیم ، واقعاً عجیب است، قیمت های بالاتر تقریباً همیشه منجر به نرخ دشواری بالاتر می شود.”

پیش بینی می شود طی چند هفته آینده ماینرهای منتقل شده توسط شرکت های استخراج کننده بیت کوین در شرق اسیا دوباره به اینترنت بازگردند، و همچنین سایر استخراج کنندگان نیز در هفته های آینده دستگاه های بیشتری را به منظور استخراج بیت کوین به اینترنت متصل خواهند نمود تا از این افزایش دوره ای سودآوری استفاده نمایند. مجموعه این اقدامات می تواند مشکل ایجاد کند و در طی دوره های آینده با افزودن بر هش ریت شبکه بیت کوین موجب افزایش نرخ سختی استخراج بیت کوین شود.

دنیل فرامکین ( Daniel Frumkin ) مهندس و نویسنده فنی در Slush Pool ، اولین استخر استخراج بیت کوین که در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شد ، گفت:

“حاشیه های سود استخراج کنندگان بدلیل کاهش هش ریت و بصورت موقتی بهبود یافته است.”

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *