ماینر های بیت کوین

درآمد ماینر های بیت کوین به سطح قبل از نصف شدن افزایش یافته است.

در حال حاضر قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود از ژانویه سال ۲۰۱۸ (دی ۹۶) تاکنون رسیده است. تحلیلگران اعلام کرده اند بر اساس داده ها به دلایل مختلفی سود حاصل از  ماینر های بیت کوین افزایش یافته است.

درآمد ماینرهای بیت کوین به ۲۰.۸ میلیون دلار رسیده است.

داده های Blockchain.com نشان می دهد که درآمد ماینرهای بیت کوین بسیار افزایش یافته است. بطوریکه این میزان سود و درآمد از زمان سومین هاوینگ که در ماه می ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۹۹) رخ داد، تاکنون مشاهده نشده بود. شایان ذکر است که در ماه می ۲۰۲۰ پاداش بلاک ماینر از ۱۲.۵ بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش یافت.

حال بر اساس گزارش Blockchain.com درآمد ماینر های بیت کوین در روز ۴ نوامبر (۱۴ آبان) به ۲۰.۸ میلیون دلار رسید، که بالاترین رقم ثبت شده از سپتامبر سال ۲۰۱۹ (شهریور ۹۸) می باشد. گفتنی است در آن زمان میزان پاداش بلاک ماینرها دو برابر مقدار فعلی بود.

در حال حاضر جهش درآمدی ماینرهای بیت کوین به دلیل افزایش دو برابری قیمت بیت کوین از زمان هاوینگ ماه می تا الان رخ داده است. بر اساس داده ها در روز ۴ نوامبر ، قیمت بیت کوین به بالاترین قیمت سال ۲۰۲۰ یعنی ۱۵۹۵۰ معادل دلار رسید و از ان زمان طی هفت روز بیش از ۲۰ درصد جهش قیمت را تجربه نموده است.

با افزایش کارمزد تراکنش ها میزان سود ماینر ها نیز افزوده شده است.

از سوی دیگر، این جهش سودآوری ناشی از افزایش همزمان کارمزد تراکنش های بیت کوین نیز می باشد. زیرا مقدار کارمزد تراکنش های بیت کوین از اواخر ماه اکتبر (مهر ماه) تاکنون نزدیک به ۲۰۰٪ افزایش یافته است. به همین دلیل میزان درصد درآمد ماینرها از کارمزد تراکنش ها نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته است که تقریبا معادل ۴.۱۵ میلیون دلار یا به عبارتی حدود ۲۰ درصد از کل درآمد ماینر ها را تشکیل می دهد.

البته تحلیلگران CryptoQuant اعلام کرده اند، احتمال دارد تعدادی از ماینرها مجبور شوند بیت کوین های خود را بفروشند زیرا شاخص موقعیت ماینر ها عدد حدود ۴ را نشان می دهد. هرگاه این شاخص بالاتر از ۲ را نشان دهد یعنی بیشتر استخراج کنندگان اقدام به فروش بیت کوین کرده اند.

ماینر های بیت کوین

ضمن اینکه با افزایش قیمت بیت کوین از سطح ۱۵۰۰۰ دلار ، معاملات مابین ماینر های بیت کوین و صرافی ها نیز افزایش چشمگیری یافته ست. البته مقدار این معاملات در مقایسه با میزان جریان خروجی قبل از هاوینگ، همچنان به مقدار کمی انجام می شود.

طبق اظهار نظر کی یانگ جو ، مدیر عامل CryptoQuant با وجود اینکه ماینرها در انجام معاملات با احتیاط عمل می کنند، همچنان احتمال افزایش قیمت بیت کوین زیاد است.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *