ماینر

دستورالعمل رفع مشکلات تعزیراتی ماینر ها که از شنبه ابلاغ خواهد شد.

در حال حاضر ارزش کل بازار رمز ارزها بیشتر از ۴۰۰ میلیارد دلار است. طی سال‌های گذشته بسیاری از کشورها اقداماتی برای قانونی کردن خرید و فروش ارزهای دیجیتال و حتی تشویق صاحبان ماینر ها برای ترویج استخراج انواع ارزهای دیجیتالی نموده اند. ولی در ایران به دلیل خلاهای قانونی و واضح نبودن قوانین و مقررات، بسیاری از افراد از سرمایه‌گذاری در این بازار منصرف می‌شوند. بطوریکه یکی از مهم‌ترین مشکلات فعالان این عرصه نبود قانون روشن و جامع می باشد. در راستای سروسامان دادن به بازار رمز ارز ایران و رفع مشکلات فعالان این عرصه در روز سه شنبه ۲۰ آبان، نخستین جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص ارزهای دیجیتال برگزار شد.

ارز دیجیتال راهی برای مقابله با تحریم ها

شایان ذکر است که تعداد زیادی از کارشناسان اقتصادی عقیده دارند با استفاده از رمزارزها میتوان از آسیب های ناشی از تحریم‌های اقتصادی و مشکلاتی که این تحریم‌ها برای صادرات و واردات ایجاد کرده است، دوری جست. درواقع عرصه ارزهای دیجیتال راه مناسبی برای ناکارآمد کردن تحریم های اقتصادی به حساب می آید.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی اظهار نموده است که عرصه رمزارزها از ظرفیت مناسبی در جهت توسعه فعالیت‌های اقتصادی کشور در شرایط تحریم را دارند. به همین دلیل جلسه ای بین کمیسیون اقتصادی مجلس و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور رئیس این ستاد و وزیر کشور برگزار شده است.

ماینر

رفع مشکل ماینر های وارداتی در دستورکار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

پیرو نامه محمود واعظی، رئیس دفتر نهاد ریاست جمهوری ایران به رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای تسریع اجرایی شدن مصوبه تیر ماه مبنی بر تعیین تکلیف ماینر های کشور (دستگاه های استخراج رمزارز) دستورالعمل این جلسه بوده است.

بر اساس گزارشات، مصوبه این جلسه دستورالعملی است که از شنبه ابلاغ خواهد شد و شامل تمام پرونده های موجود به جز پرونده‌هایی که مدت زمان اجرای احکام آنها پایان یافته و مختومه شده اند، می باشد.

بر اساس مصوبه تیر ماه، کلیه صاحبان ماینر های کشور مکلف بودند حداکثر تا یک ماه از زمان اعلام وزارت صمت (صنعت، معدن و تجارت) مشخصات هویتی خود و تعداد و نوع دستگاه‌هایی که در مالکیت آنها است را با مراجعه به سامانه‌ای که وزارت صمت معرفی کرده است، ثبت نمایند. این سامانه علاوه بر فرم ثبت مشخصات، مجهز به درگاه پرداخت اینترنتی امن و معتبر می باشد که برای استخراج کنندگان ارز دیجیتال امکان پرداخت کلیه حقوق و عوارض دولتی را فراهم می نماید.

در حال حاضر بیشتر دارندگان دستگاه‌‌های استخراج ارزهای دیجیتال که قبل از مصوبه دولت ماینر ‌های خود را وارد کرده بودند، مشخصات دستگاه های خود را در سامانه بهین‌یاب ثبت کرده‌اند.
ولی به دلیل اینکه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تکلیف ماینر ‌هایی را که از سوی دولت به عنوان کالای قاچاق ضبط شده است را مشخص نکرده بود، عملا مصوبه دولت شکل اجرایی به خود نگرفت. حال با دستورالعمل مصوب شده ی روز گذشته، مقرر شد شنبه به تمامی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود تا هر چه زودتر مشکل دستگاه‌‌هایی که پیش از این وارد کشور شده اند را به صورت کامل برطرف سازند.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *