بیتکوین

دلیل افزایش ۵۰۰ درصدی تراکنش های بیت کوین چیست؟

گزارشات نشان می دهد میانگین ارزش تراکنش های بیتکوین از ماه ژوئیه ( تیر) سال جاری افزایش چشمگیری داشته است.

گفتنی است طبق گزارش بیت اینفوچارتس: میانگین ارزش تراکنش های بیت کوین، چهار ماه قبل تقریبا معادل ۲۵۰۰۰ دلار بود، اما در ۲۰ اکتبر( ۲۹ مهر) امسال بالاترین نرخ سالانه این تراکنش های به ارزش ۱۵۱۰۰۰ دلار برای هر انتقال ثبت شده است که نشان می دهد ارزش تراکنش های این رمز ارز بیش از ۵۰۰ درصد افزایش داشته است.

بر اساس داده های پلتفرم تجزیه و تحلیل رمزنگاری  بیت اینفوچارتس، میانگین ارزش تراکنش های بیت کوین در ۴۸ ساعت گذشته ۵۰،۰۰۰ دلار افزایش یافته است. این افزایش ناگهانی، کمی بعد از افزایش میزان معاملات بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال رخ داد. لازم به ذکر است که این مقدار گرمی بازار معاملات برای بیت کوین آخرین بار در سال ۲۰۱۷ مشاهده شده بود.

بیتکوین

رقابت بین بیت کوین و اتریوم 

نا گفته نماند که میانگین فعلی تراکنش های بیت کوین تقریبا معادل ​​۱۵۱،۰۰۰ دلار می باشد، ۱۹۰ برابر بیشتر ازارزش تراکنش های اتریوم با ارزش ۷۹۳ دلار است. این میزان اختلاف نشان دهنده جایگاه ویژه بیت کوین در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتالی است.

ناگفته نماند که هنگام اوج معاملات دیفای در ماه آگوست، که تعداد معاملات روزانه رمزارز اتریوم ۳۰ درصد افزایش یافته بود و در ۱۰ آگوست (۲۰ تیر) به بالاترین سطح ۲ ساله خود، یعنی ۱.۲۹ میلیون رسید. همزمان با این اتفاقات، تعداد تراکنش های بیتکوین به بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار نوسان داشت. بسیاری معتقدند دلیل اصلی اقبال بیشتر کاربران به رمزارز اتریوم اکوسیستم این ارزدیجیتالی می باشد.

از سوی دیگر در این مدت تعداد آدرسهای فعال بیت کوین نیز تغییر چندانی نداشته است، و در طول ۴ ماه گذشته بین ۶۵۰ هزار تا ۹۷۰ هزار نوسان داشته است.

تعدادی از نهنگ هایی که به تازگی به جامعه بیت کوین پیوسته اند.

آمار نشان می دهند که سرمایه گذاران سازمانی (شرکت های بزرگ سرمایه گذاری، مانند مایکرواستراتژی و گری اسکیل) شروع به ذخیره مقدار زیادی بیت کوین و ارزهای رمزپایه دیگر طی چند ماه گذشته نموده اند.

به عنوان نمونه می توان به اواخر ماه سپتامبر اشاره نمود، که شرکت گری اسکیل حداقل به مقدار ۴۴۹،۹۰۰ بیت کوین، که معادل با ۲.۴٪ کل بیت کوین های استخراج شده در جهان می باشد، را خریداری نمود.

پس از آن شرکت مایکرواستراتژی نیز به مقدار ۳۸،۲۵۰ بیت کوین به ذخایر خود افزود.

دو هفته بعد جک دورسی نیز به جمع نهنگ های بیتکوین پیوست و ۴۷۰۹ بیت کوین (که تقریباً معادل با ۵۰ میلیون دلار است) را خریداری نمود.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *