اپل

دلیل خرید ۱۰۰ میلیارد دلاری بیت کوین، توسط شرکت اپل چیست؟

مایکل سیلور (Michael Saylor) مدیرعامل مایکرواستراتژی (Microstrategy) اعلام کرده است خرید بیت کوین توسط اپل می‌تواند سود فراوانی را برای سرمایگذاران این شرکت کسب کند.
زیرا به خاطر حجم بالای منابع نقدی اپل، بیت کوین دقیقاً همان چیزی است که این شرکت بزرگ فناوری محور به آن نیاز دارد.

خرید بیت کوین توسط اپل به نفع چه کسی است؟

دن ویسکوف (Dan Weiskopf) مدیر مالی توروسو (Toroso) یک راهکار برد-برد را به بزرگ‌ترین غول فناوری اپل و بیت کوین پیشنهاد می دهد که به نظر می‌رسد مایکل سیلور نیز با او هم عقیده است.

دن ویسکوف، اخیرا در سایت ای تی اف تینک تنک (ETF Think Thank) بیان نموده است که، شرکت اپل باید مقداری از منابع نقدی فراوان خود را در بازار بیت کوین سرمایه گذاری کند.
ویسکوف این اظهارات خود را بعد از صحبت‌های مایکل سیلور و رائول پال مدیر سابق شرکت گلدمن ساکس (Goldman Sachs) که پیش بینی کرده بودند شرکت اپل طی سال‌های آینده حتما سرمایه گذاری گسترده‌ای بر روی بیت کوین انجام خواهد داد، بیان نموده است.
مایکل سیلور نیز با ریتوئیت نظر ویسکوف در صفحه توئیتر خود نشان داد با صحبت‌های او موافق می باشد. در ادامه سیلور پیشنهاد داده است که اپل می‌تواند ضمن سرمایه گذاری گسترده بر روی این ارز دیجیتالی، بیت کوین را با محصولات و پروژه‌های خود ادغام کند. سپس نظاره گر رشد ۱۰۰ میلیارد دلاری ارزش سهام خود باشد. سیلور گفته است:

“اگر اپل خدمات استفاده از بیت کوین را به سرویس اپل پی (Apple Pay) اضافه کند و یا کیف پول ارز دیجیتال مخصوص خود را برای گوشی آیفون طراحی نماید و امکان خرید بیت کوین را از ذخایر بیتکوین خود فراهم سازد، می تواند ۱۰۰ میلیارد دلار به ارزش سهام خود بیافزاید.”

چرا خرید بیت کوین گزینه مناسبی برای اپل است؟

طبق گزارشی که در تاریخ ۲۹ اکتبر منتشر شده است، ارزش شرکت اپل در بازار برابر با ۲ تریلیون دلار می باشد و در حال حاضر با ارزش‌ترین شرکت جهان است. گفتنی است این شرکت حدود ۱۹۲ میلیارد دلار نقدینگی در اختیار خود دارد.

دن ویسکوف در ادامه بیان کرده است که، شرکت اپل با سرمایه گذاری ۱۰ الی ۲۰ میلیارد دلاری بر روی بیت کوین در بلند مدت، می تواند سود بیشتری نسبت به پروژه های گران قیمت و پرریسک این شرکت مانند “بازخرید سهام” به دست آورد. وی همچنین افزود که بیت کوین می‌تواند مانند یک محافظ در برابر تورم عمل نماید و این ویژگی بسیار با اهمیت و جالب توجه می باشد. وی همچنین افزود:

“من متوجه هستم که شاید بعضی از سهامداران خاص، با سرمایه گذاری در بازار بیت کوین آشفته شوند و مخالف این کار باشند، اما شیوه درست این است که کار را با استفاده از محاسبات پیش ببریم. و معایب و مزایای سرمایه گذاری بر روی این فرصت را با مواردی مانند باز خرید سهام مقایسه نماییم.

مهم نیست به بیت کوین به چه عنوان بنگریم، بیت کوین به عنوان یک محافظ در برابر تورم ، یا یک سرمایه گذاری بر پایه ی حدس و گمان یا نوعی از دارایی مدرن، به هر حال امروزه بیت کوین به عنوان یک نوآوری شناخته شده در دنیای فناوری به حساب می آید. از سوی دیگر شرکت اپل نیز از یک موقعیت منحصر به فرد برخوردار است و می‌تواند با این شیوه سود بیشتری برای سهامداران خود بدست بیاورد.”

چرا ورود اپل به بازار بیت کوین به نفع این رمز ارز است؟

دن ویسکوف معتقد است که ورود اپل به عرصه بیت کوین در نهایت هم برای شرکت اپل و هم برای بیت کوین سود آور است، زیرا میزان نقدینگی و ارزش سهام شرکت اپل افزایش خواهد یافت و هم بیت کوین به ارزش واقعی خود خواهد رسید. وی افزود:

“مدیران شرکت اپل هم اکنون یک فرصت خاص و طلایی را پیش روی خود دارند. آنها می توانند خارج از چارچوب‌های قدیمی فکر و اقدام نمایند. در واقع اپل به همه چیزهایی که برای حمایت از بیت کوین لازم است، دسترسی دارد. از جمله: اکوسیستمی از مشتریان و سهامداران وفادار، امکانات فنی و تخصصی بسیار با کیفیت و قدرت نقدینگی بالا، از جمله دارایی های ارزشمند این شرکتمی باشند. زیرا بدون دسترسی به چنین امکاناتی، با بروز کوچک‌ترین مشکلی، فناوری ارزهای دیجیتالی می‌تواند مخرب‌ترین فناوری از زمان ظهور اینترنت تا کنون شناخته شود.”

شایان ذکر است که با توجه به ارزش ۲ تریلیون دلاری شرکت اپل، سرمایه گذاری این شرکت بر روی بیت کوین می تواند منجر به افزایش ۵۴۵ درصدی قیمت این ارز دیجیتالی شود. که این یعنی قیمت هر کوین حدود ۱۰۰۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

منبع: aitrades

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *