امریکا

دولت امریکا ، پنجمین نهنگ بزرگ بیت کوین دنیا است.

پس از انتشار خبر توقیف ۱ میلیارد دلار بیت‌کوین توسط وزارت دادگستری آمریکا (DoJ) فعالان عرصه ارزهای دیجیتال، شروع به بحث درباره ی سناریو های احتمالی پیشرو پرداختند.
بر اساس گزارش وزارت دادگستری امریکا، در تاریخ ۳ نوامبر ضابطین قضایی امریکا با ردیابی تراکنش های ارزهای دیجیتالی، ۱ میلیارد دلار بیت‌کوین را مصادره کرده اند. این وزارتخانه اعلام کرده است که این بیشترین مقدار ارز های رمزنگاری مصادره شده، در طول تاریخ می باشد.
به این ترتیب هم اکنون، دولت امریکا پنجمین آدرس بزرگ بیت کوین را دارد. البته اگر آدرس هایی را که در اختیار صرافی های بزرگ ارز رمزنگاری هستند، نادیده بگیریم، سومین آدرس بزرگ جهان در اختیار دولت امریکاست.

در بین ارزهای مصادره شده توسط دولت امریکا چه رمز ارزهایی وجود دارند؟

درضمن اسناد منتشر شده نشان می دهند، که بیش از ۶۹۳۷۰ بیت کوین و مقادیر مشابهی از ارزهای بیت کوین کش، بیت کوین گلد و بیت کوین اس وی نیز ضبط شده اند.

اما با بالا گرفتن بحث بر سر پیش بینی عاقبت ارزهای توقیف شده، بسیاری حدس می زنند که اگر دولت آمریکا کنترل کامل بیت کوین های توقیف شده را در دست بگیرد، احتمالا آنها را به حراج خواهند گذاشت. اما برخی دیگر اعلام می کنند که اصلا مهم نیست دولت امریکا با این بیت کوین ها چه کند. زیرا هر تصمیمی که بگیرد (چه این ارزها را ذخیره کند، یا آنها را به بهای کم بفروشد و یا آنها را نابود کند) به نفع این رمز ارز خواهد بود.

بر اساس گزارش Binance Research، احتمالا اطلاعیه توقیف این بیت کوین ها در قیمت روزهای گذشته قیمت این رمز ارز نقش داشته است. زیرا سرمایه گذاران می دانند که با قرار گرفتن این بیت کوین ها تحت مالکیت وزارت دادگستری امریکا، عرضه این ارزها تا زمان حراج احتمالی آن ها قفل خواهد بود. در حالیکه که حتی معلوم نیست که پرونده این رمز ارزها کی بسته خواهد شد.

این ارزهای دیجیتالی به چه علت ضبط شده اند؟

بر اساس گزارشات منتشر شده، ۶۹۳۶۹ بیت کوین که حدس زده می شود متعلق به بازار دارک نت سیلک رود باشند، پنج سال پیش برای نخستین بار جابجا شده اند.

دیوید اِل اندرسون، دادستان ایالت کالیفرنیای شمالی در بیانیه اعلام کرد:
پیگرد قانونی بنیانگذار سیلک رود در سال ۲۰۱۵ با یک سوال میلیارد دلاری به پایان رسید، این پول کجاست؟ با مصادره این بیت کوین ها می توان حداقل تا حدودی به این سوال پاسخ داد. ۱ میلیارد دلار از آن دارایی ها هم اکنون در مصادره ی دولت امریکا هستند.

گفتنی است شرکت Chainalysis یک شرکت تخصصی در زمینه بررسی های بلاک چین می باشد، که با تجزیه و تحلیل تراکنش های صورت گرفته توسط سیلک رود موفق به ردیابی این رمز ارز ها شد و کمک های فراوانی به حل این پرونده نموده است.

وزارت دادگستری امریکا ادعا می کند که شخص X سیلک رود را هک نموده، سپس رمز ارزهای غیر قانونی را دزدیده ، سپس این ارزهای دیجیتالی را به کیف پول های مورد نظر خود منتقل کرده است. شایان ذکر است که شخص “X” توقیف یک میلیارد بیت کوین توسط دولت آمریکا را تایید کرده است. از سوی دیگر سی ان بی سی (CNBC ) طی اطلاعیه ای اعلام کرده است، که ممکن است توقیف این بیت‌کوین ها موقتی باشد، زیرا دولت امریکا باید بتواند ادعاهای خود را در برابر قاضی ثابت کند.

همچنین در این اسناد ذکر شده است که سیلک رود از طریق کارهای غیر قانونی، مانند: فروش داروهای غیر مجاز و یا هک کردن، توانسته است در مجموع بیش از ۹.۵ میلیون بیت‌کوین تراکنش داشته باشد و از این مبادلات بیشتر از ۶۰۰۰۰۰ بیت کوین حق کمیسیون دریافت نموده است.

ارزهای مصادره شده از آن چه کسی هستند؟

دولت آمریکا ادعا کرده است که از هویت، شخص X (کسی که به آدرس یک میلیارد دلاری بیت کوین متصل بوده و از آن ۱۰۱ بیت کوین را در سال ۲۰۱۷ منتقل نموده) مطلع است. البته، این ارزها نیز در همان سال توسط وزارت دادگستری آمریکا ضبط شده اند.
در حال حاضر آنچه تعجب سایرین را جلب کرده است این است که اگر شخص X تمام پول های غیرقانونی را در اختیار دارد، چرا بخشی از این ثروت را در زمینه بهبود امنیت و حفظ حریم خصوصی خود سرمایه گذاری نمی کند!

منبع: cryptonews

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *