کیف پول ارز دیجیتال

راهنمای کامل کیف پول ارز دیجیتال (Cryptocurrency)

کیف پول Cryptocurrency  یا ارز دیجیتال چیست؟

اولین قدم برای استفاده از هر رمز ارز داشتن ولت یا کیف پول آن ارز می باشد هر کیف پول معادل یک حساب بانکی است که برای نگهداری ارزهای خود از ان استفاده می کنید . کیف پول ها کلیدهای خصوصی و عمومی ارزهای دیجیتال مختلف را در خود ذخیره میکنند تا کاربر برای ارسال و دریافت ان ارز بتواند با بلاک چین های مختلف در تعامل باشد .

اما کیف پول چطور کار میکند ؟

کیف پول های Cryptocurrency برنامه های نرم افزاری هستند که کلیدهای عمومی و خصوصی و رابط کاربری خود را با blockchain های مختلف ذخیره می کنند تا کاربران بتوانند بر ارسال پول و اجرای سایر عملیات نظارت داشته باشند. هنگامی که شخصی بیت کوین یا هر نوع ارز دیجیتال دیگری برای شما ارسال می کند ، در اصل آنها مالکیت سکه ها را به آدرس کیف پول شما امضا می کنند. برای اینکه بتوانید آن سکه ها را خرج کرده و وجوه را باز کنید ، کلید خصوصی که در کیف پول شما ذخیره شده است باید با آدرس عمومی ارزی که به آن اختصاص داده شده مطابقت داشته باشد. 

نحوه ساخت کیف پول ارز دیجیتال

انواع مختلف کیف پول Cryptocurrency :

  • کیف پول دسکتاب :

بر روی کامپیوتر یا لپ شما قابل نصب می باشد و کیف پولهای رومیزی یکی از بالاترین سطح امنیتی را ارائه می دهند اما اگر رایانه شما هک شود یا ویروسی شود احتمال از دست دادن رفتن ارز های وجود دارد.

  • کیف پول موبایل :

 شبیه به کیف پول دسکتاب و همانند دیگر نرم افزار ها رو گوشی نصب میکنید و میتوانید به ارزهای خود دسترسی پیدا کنید .

  • کیف پول آنلاین :میتوانید از طریق وب با هر سیستمی به راحتی دسترسی داشته باشید، و چون کلید خصوصی شما بصورت انلاین ذخیره میشود قابلیت اطمیانی کمتری نسبت به سایر کیف پولهای داراست و توسط شخص یا شرکت ثالثی کنترل می شوند که باعث می شود در برابر حملات هک و سرقت آسیب پذیر شوند.
  • کیف پول سخت افزار:   در اینجا کیلد های خصوصی کاربر روی یک دستگاه سخت افزاری مانند یو اس بی ذخیره می شود و در صورتی که معاملاتی صورت بگیرد یه اینترنت متصل می شود کاربران به سادگی دستگاه خود را به هر رایانه یا دستگاهی با اینترنت متصل می کنند یک پین را وارد می کند ارز ارسال می کند و تأیید می کند . کیف پول های سخت افزاری باعث می شود تا بتوانید به راحتی معامله کنید و در عین حال پول خود را به صورت آفلاین و دور از خطر نگه دارید.
  • کیف پول کاغذی : در این کیف پول پول میتونید براحتی با چاپ کیلدهای خصوصی و عمومی خود روی یک کاغذ امنیت ارز خود را بالا ببرید و تنها مشکل این کیف میتواند از بین رفتن کلیدهای عمومی و خصوصی روی برگه چاپ شده باشد . برای استفاده نیزمیتوانید به راحتی با اسکن کردن کد کلیدها بر روی کیف پول موبایلی و یا تحت وب به معاملات خود بپردازید .
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *