نتیجه انتخابات امریکا

رکود اقتصادیِ پس از انتخابات امریکا به نفع بیت کوین است.

با شروع گمانه زنی ها پیرامون تاثیر نتیجه انتخابات امریکا بر حوزه فعالیتهای اقتصادی و بازارهای مختلف عده ای از تحلیلگران به مقایسه شرایط فعلی بازار با سالهای گذشته و پیش بینی روند پیش رو  پرداخته اند.

گفتنی است بر اساس داده ها ارزش بازار ارز دیجیتال در حال حاضر حدود ۳۸۸ میلیارد دلار می باشد، که جهشی عظیم بعد از آخرین انتخابات ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ (سال۹۵) را نشان می دهد. هنگام رقابت ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ قیمت بیت کوین حدود ۷۰۹ دلار بود. از آن زمان بیت کوین شاهد افزایش ۱۸۰۲ درصدی بوده است. به عنوان یک مثال دیگر می توان به اتریوم اشاره نمود. قیمت این رمز ارز در سال ۲۰۱۶ معادل با ۱۰.۸۳ دلار بود. در حالیکه هم اکنون این رمز ارز به قیمت ۳۸۲ دلار مبادله می شود.

در این انتخابات نیز تعدادی از معامله گران و داده هایی از اندازه گیری نوسانات ضمنی نشان می دهد که فعالان عرصه ارزهای دیجیتال درانتظار دارند با نوسان های شدید در طول این هفته روبرو شوند.

داده های نمودار “ATM” بیت کوین از skew.com بیانگر این است که عرصه آپشن های ارز های دیجیتال نوسان های زیادی را برای قیمت انواع رمزارزها انتظار دارد. البته پس از انتخابات ایالات متحده در بازار دارایی های مالی سنتی نیز یک تغییرات مشابه با عرصه ارزهای دیجیتال پیش بینی می شود. بر اساس نمودار skew.com نوسانات ضمنی در طول یک ماهه افزایش یافته بطوریکه امروز در حدود ۵۹٪ است. بر اساس این داده ها نوسان های ضمنی بیت کوین در طول سه ماهه ۶۲ درصد و برای دوره شش ماهه به ۶۵ درصد می باشد.

گمانه زنی ها پیرامون تاثیر نتیجه انتخابات امریکا بر قیمت بیتکوین:

حساب توییتر skew.com درباره نوسان های ضمنی گفته است:

روز انتخابات است. معامله‌ گران آپشن‌ها افزایش ۳.۵ درصدی قیمت بیت کوین را به دلیل انتخابات پیش‌بینی می‌کنند.

نوسانات جالبی از جانب بیت کوین و S&P 500 در روز انتخابات سال ۲۰۱۶ وجود دارد. اینبار چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

تعدادی از کارشناسان و محققان عرصه ارزهای دیجیتال درباره وضعیت بازار رمزگذاری پس از انتخابات در کانال ها و انجمن های رسانه های اجتماعی خود به اظهار نظر پرداختند.

Arcane Research با انتشار گزارش هفته چهل و چهارم خود، در توئیتر یک نمودار را نشان داد که در آن نمودار بیت کوین و S&P 500 در طول هفته انتخابات نشان داده شده است.

“ تعدادی از حرکات جالب بیت کوین و S&P 500 در روز انتخابات سال ۲۰۱۶. این بار چه اتفاقی خواهد افتاد؟”

نفس راحت بکشید، در هر صورت بیت کوین امن است.

یکی دیگر از طرفداران عرصه ارزهای دیجیتال نوشت: “امروز راحت نفس بکشید و بدانید صرف نظر از از نتیجه انتخابات امریکا نقره و طلا ارزش خود را حفظ خواهند کرد و بیت کوین نیز مانند همیشه در امان خواهد بود”.

همچنین در روز انتخابات تی یانگ (Ty Young) به اظهار نظر درباره ی ارتباط اقتصادی نتیجه انتخابات امریکا با قیمت بیت کوین پرداخت. یانگ روز سه شنبه در توییتر خود نوشت:

“در بیشتر نظرسنجی ها احتمال پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۶۰ در صد است و او حتی پتانسیل بیشتری برای موج آبی در مجلس سنا را دارد.” “این نتایج می تواند به معنای بسته‌های اقتصادی و تسهیل کمی بیشتر و راهنمایی های واضح تری برای سرمایه گذاران باشد.”

نتیجه انتخابات امریکا

یانگ افزود:
انتظار داریم پس از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده نوسان های عرصه بیت کوین افزایش یابد. البته خبر خوب برای بیت کوین این است که بانک مرکزی به ارائه پول و بسته‌های محرک بیشتری خواهند پرداخت، که در نهایت به سود بیت کوین خواهد بود. نکته منفی نیز این است که با پایان انتخابات و شروع موج دوم قرنطینه به دلیل شیوع بیماری کرونا می‌تواند نتایج فاجعه باری برای بازارهای مختلف داشته باشد و باعث کاهش قیمت بیت کوین شود.

تحلیلگران لونو نیز طی گزارشی توضیح دادند:

انتخابات چهار سال پیش پر فراز و نشیب بود و انتظار می رفت که انتخابات امسال نیز با نوسان های فراوانی همراه باشد. با پایان ساعت کاری در روز گذشته( روز انتخابات) میزان قراردادهای آتی S&P 500 با کاهش فراوانی مواجه شد و با اعلام پیروزی ترامپ به شرایط قبل بازگشت. بازار در برابر خبر پیروزی ترامپ واکنش مثبتی از خود نشان داد. و توانست هفته را با رشد ۵ درصدی به پایان برساند.

فساد مالی همچنان ادامه خواهد یافت.

تعداد زیادی از فعالان عرصه بیت کوین معتقدند که صرفنظر از نتیجه انتخابات امریکا ، محرک و فساد مالی ادامه خواهد یافت.

در این میان الکس ماشینسکی (Alex Mashinsky) مدیرعامل شبکه سلسیوس ( Celsius Network) اعلام کرده است که با افزایش ناآرامی های اجتماعی و بی‌ثباتی اقتصادی، بانک‌های مرکزی سعی می کنند نقدینگی را به اقتصاد رو به افول با تزریق کنند.

وی افزود:

انتخابات ایالات متحده آمریکا باعث افزایش بی‌ثباتی اقتصادی شده است. به همین دلیل شرکت‌ها به ذخایر نقدینگی بیشتری نیاز دارند. در ضمن اقتصاد جهانی در حال سپری کردن رکود می باشد. زیرا تقاضا برای انواع کالاها و خدمات در حال کاهش است. در این میان بانک‌های مرکزی نیز سعی میکنند با تزریق نقدینگی مانع ادامه این روند شوند. تمام این اتفاقات اصلا به نفع تولید ناخالص ملی نیست. پس صرف نظر از اینکه نتیجه انتخابات امریکا چه خواهد شد، در ۲ الی ۳ سال آینده رکود شدیدی را تجربه خواهیم کرد.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *