طمع در بازار ارزهای دیجیتال

شاخص طمع بر بازار بیت کوین سایه افکنده است.

وضعیت شاخص ترس و طمع حاکی از این است که وضعیت طمع شدید بر بازار بیت کوین سایه افکنده است. تحلیل گران عرصه ارزهای دیجیتال معتقدند که با توجه به شرایط موجود، بیت کوین بزودی یک اصلاح قیمت را تجربه خواهد نمود.

میزان شاخص طمع چه تاثیری بر قیمت بیت کوین می گذارد؟

بر اساس داده ها در حال حاضر شاخص ترس وطمع بازار بیت کوین عدد ۹۱ را نشان می دهد. گفتنی است این سطح از این شاخص از تاریخ ۲۶ ژوئن۲۰۱۹ ( ۵تیر ۹۸ ) تا کنون بی نظیر می باشد. و حتی تا یک ماه پیش این شاخص بر روی محور ترس بود و عدد۵۰ را نشان می داد.

اما هم اکنون که قیمت بیت کوین به طور روز افزون رو به افزایش است و هر روزی که می گذرد بیشتر به ثبت دوباره رکورد تاریخی خود نزدیک می شود. این شاخص نیز بر روی محور طمع رو به پیشرفت نهاده است. در حال حاضر قیمت هر واحد بیت کوین در حدود ۱۸.۵۰۰ دلار است. و بازار بیت کوین رکورد بیشتری نسبت به سال ۲۰۱۷ برای خود ثبت کرده است. به طوریکه تا چند روز قبل قیمت این رمز ارز در حدود ۱۷۰۰۰ دلار قرار داشت و فقط در عرض چند ساعت توانست مقاومت سطح ۱۸۰۰۰ دلار را بشکند.

بسیاری از تحلیل گران و معامله گران عرصه ارزهای دیجیتال معتقدند که هر گاه فعالان و دارندگان یک رمز ارز در حد زیادی طمع داشته باشند، یعنی بازار آماده یک اصلاح قیمت می باشد. شایان ذکر است که شاخص ترس و طمع شامل بازه ای از صفر تا ۱۰۰ می باشد، که عدد صفر ترس شدید سرمایه گذاران را نشان می دهد و عدد ۱۰۰ حاکی از طمع شدید آنان می باشد.

نحوه محاسبه شاخص ترس و طمع

برای محاسبه میزان شاخص ترس و طمع تحلیلگران داده های مربوط به نوسانات بازار را به مقدار (۲۵٪)، جهش قیمتی رمز ارز در بازار را (۲۵٪)، وضعیت موجود در شبکه های اجتماعی را (۱۵٪)، نظرسنجی‌ها را (۱۵٪)، میزان سلطه رمز ارز مورد نظر بر بازار را (۱۰٪) و ترندها را (۱۰٪) در نظر می گیرند. و در حال حاضر این شاخص نشانگر تسلط ۹۱ درصدی طمع بر بازار بیت کوین می باشد، که این خود می تواند دلیل مهمی برای ادامه سود ۱۰۰ درصدی بیت کوین در طول امسال باشد.

منبع: The block

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *