ارز دیجیتال قزاقستان

قزاقستان از ارز دیجیتال ملی برای مبارزه با فساد اقتصادی استفاده میکند

رئیس مبارزه با فساد اقتصادی قزاقستان اعلام نموده است که باید ارز دیجیتال ملی در راستای شفاف سازی سیستم مالی راه اندازی شود. علیک شپکایف در بیانات خود تجربه چین در راه اندازی ارز یوآن دیجیتال، را ارزشمند و قابل الگو برداری دانست.

طبق پیش بینی ها بهره برداری از ارز دیجیتال ملی تعداد معاملات نقدی را کاهش خواهد داد. با کاهش حجم معاملات نقدی ، می توان  از معاملات غیر قانونی و رشوه خواری جلوگیری کرد. همچنین استفاده از ارز دیجیتال در پروژه های دولتی از فساد و اسراف در بودجه پروژه جلوگیری می کند. با بهره برداری از ارزهای دیجیتالی می توان براحتی مبالغ بودجه را ردیابی نمود و بر عملکرد ارگانها نظارت داشت.

 شپکایف با اشاره به ارز ملی چین و فواید آن برای این کشور اعلام نمود، قزاقستان نیز باید هرچه سریع تر از ارز دیجیتال ملی  خود بهره برداری نماید. در غیر این صورت در آینده این کشور مجبور خواهد بود با عواقب تصمیم نادرست عدم استفاده از ارزهای دیجیتال روبرو شود.

کسب ۷۴۰ میلیون دلار سرمایه به وسیله استخراج ارزهای دیجیتال..! رویا، یا واقعیت!

ناگفته نماند که قزاقستان بدلیل پایین بودن بها انرژی برق، یکی از قطب های مهم استخراج ارز دیجیتال در سطح بین الملل می باشد.

بر اساس گزارش های محلی  قزاقستان تصمیم دارد تا در طی ۳ سال آینده حدود ۷۴۰ میلیون دلار سرمایه از طریق فعالیت های استخراج ارزهای دیجیتال کسب نماید.

البته این برنامه ریزی بدون پشتوانه نیست، قزاقستان سرمایه گذاری لازم برای رسیدن به این هدف را انجام داده است. دولت قزاقستان بر روی بیش از ۴۲ پروژه برای تحول دیجیتال این کشور سدمایه گذاری نموده است. هدف از این سرمایه گذاری مستقل شدن اقتصاد این کشور از صادرات نفت ومنابع طبیعی اعلام شده است. برای مثال هزینه برق در قزاقستان بسیار اندک است، همین مسئله سرمایه گذاران داخلی و خارجی را به تاسیس مزارع استخراج بیت کوین در قزاقستان تشویق می کند. همچنین این کشور دارای منطقه آب و هوایی سرد می باشد که برای دستگاه های استخراج بیت کویین مناسب است.

ارز دیجیتال در قزاقستان

قزاقستان به چه میزانی در جذب سرمایه گذاران خارجی موفق بوده است؟

شرکت های چینی ، ژاپنی وسایر کشورهای آسیایی استخراج کنندگان خارجی بیت کوین در قزاقستان هستند. البته ناگفته نماند که شرکت جنسیس ماینیگ که یک شرکت بین المللی استخراج ارز دیجیتال با مزارع بزرگ واقع شده در چندین کشور است نیز جزو سرمایه گذاران خارجی فعال در قزاقستان می باشد.

آیا قزاقستان به مناسبترین مکان برای استخراج بیت کوین تبدیل خواهد شد؟

البته مشکلاتی نیز بر سر راه تبدیل شدن قزاقستان به یکی از قطب های استخراج عرض های دیجتالی وجود دارد . یکی از این مشکلات منابع تولید برق در قزاقستان است. قزاقستان از زغال سنگ برای تولید برق استفاده می نماید. قیمت جهانی زغال سنگ  در آینده می تواند ارائه برق با نرخ بسیار پایین قزاقستان را با مشکل مواجه کند.

همچنین اوشاکوف مدیر ارشد بازرگانی ارائه دهنده خدمات بزرگBitRiver بیان کرده است: اگر چه قیمت برق پایین قزاقستان رابه مقصد سرمایه گذاری مزارع بزرگ استخراج ارز تبدیل کرده است. ولی پیش بینی می شود که چین، روسیه وایالات متحده آمریکا به علت افزایش سرمایه گذاری بر روی مزارع ارزهای دیجیتال، سیاست های انرژی و اقتصادی قابل پیش بینی و با ثبات خود، همچنان بعنوان ۳ مقصد برتر استخراج ارزهای دیجیتالی در جهان خواهند بود.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *