جو بایدن

مدیرعامل ریپل با توجه به رویکرد جو بایدن ،درباره ی بیت کوین هشدار داد.

آنچه مسلم است به دلیل بدبینی ترامپ به ارزهای دیجیتالی و همچنین کمک بیش از ۸۰ میلیون دلاری اتحادیه بین المللی ارزهای دیجیتال به کمپین انتخاباتی جو بایدن ، پیروزی بایدن به نفع بازار رمز ارزها است. بطوریکه پس از قوت گرفتن احتمال پیروزی بایدن در انتخابات، بیت کوین بعد از سال‌ها دوباره به قیمت ۱۴۵۰۰ دلار رسید و حتی رکورد قیمت خود را شکست.

هشدار مدیر عامل ریپل به سرمایه گذاران آمریکایی بیت کوین

با وجود رشد قابل توجهی که بازار رمز ارزها و بیت کوین از زمان انتشار خبر پیروزی بایدن داشته است. اما مدیرعامل شرکت ریپل(Ripple) برد گارلینگهوس (Brad Garlinghouse)  در حساب توییتری خود به شرکت‌هایی که در بازار بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده اند، هشدار داده است. این هشدارها در واقع واکنشی به مقاله‌ی نشریه‌ی نیویورک تایمز می باشد که در آن تعدادی از اهداف ابتدایی و کوتاه مدت جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا ذکر شده است.

در این مقاله‌ی نیویورک تایمز بیان شده، جو بایدن بر عکس رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ، به مبحث جلوگیری از تغییرات آب و هوایی اهمیت می دهد و احتمالاَ به معاهده‌ی پاریس بازخواهد گشت. از سوی دیگر به نظر می‌رسد که بایدن قصد دارد مجموعه مقرراتی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای را تصویب و به مرحله اجرا درآورد.

چرا بیت کوین باید نگران رویکرد بایدن باشد؟

گارلینگهوس پیش بینی کرده است که رویکرد بایدن باعث خواهد شد وی از تمامی شرکت‌های عمومی و خصوصی امریکا بخواهد میزان فعالیت‌های خود را که منجر به تولید گازهای گلخانه‌ای می شود، اعلام نمایند.

به همین دلیل دولت جو بایدن احتمالأ شرکت‌های فعال در زمینه ی استخراج رمزارزها به ویژه بیت کوین را نیز تحت نظر خواهد گرفت.

وی در ادامه‌ی پست های خود به روند استفاده از بیت کوین توسط شرکت‌های مختلف به عنوان ارز ذخیره اشاره نمود. روندی که در هفته‌های اخیر با سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگی مانند مایکرواستراتژی (MicroStrategy) و اسکوئر(Square) افزایش یافته است.

جو بایدن

او در ادامه به ادعاهای شرکت ریپل در رابطه با اینکه روند استخراج بیت کوین به محیط زیست آسیب فراوانی وارد می کند، پرداخت و اعلام کرد که می‌توان بیت کوین را با رمز ارز محیط زیست دوستی مانند رمزارز ریپل(XRP) جایگزین نمود. زیرا به احتمال زیاد جو بایدن به مضرات ارز دیجیتالی بیت کوین برای محیط زیست و تغییرات آب و هوایی آگاهی دارد:

« بایدن از هم اکنون از شرکت‌های دولتی خواسته است که میزان فعالیت‌های تاثیر گذار بر تغییرات آب و هوایی و انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را اعلام نمایند. من از اینکه بایدن به تغییرات آب و هوای جهان توجه دارد بسیار خوشحالم. شرکت‌های عمومی مانند اسکوئر که مقدار بسیار زیادی ارز دیجیتالی بیت کوین خریده اند، باید به این موضوع نیز توجه کنند.»

آیا مایکرواستراتژی به دلیل خرید بیت کوین متحمل ضرر شده است؟

البته صحبت‌های اخیر آقای گارلینگهوس باعث تعجب سایر فعالان حوزه‌ی رمزارز شده است. زیرا وی در ماه سپتامبر یعنی زمانیکه شرکت مایکرواستراتژی شروع به سرمایه‌گذاری در بازار بیت کوین نمود، این عمل را حرکتی شجاعانه و قابل تحسین توصیف نمود. اما هم اکنون تغییرات احتمالی در دولت امریکا باعث شده است تا رویکرد او نیز دچار تغییر شود.
شایان ذکر است که شرکت مایکرواستراتژی به دلیل روند صعودی قیمت بیت کوین، با خرید این رمز ارز تا به امروز سود بسیار زیادی به دست آورده است.

منبع:  کریپتواسلیت

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *