پاسپورت

مسافران می توانند با پرداخت بیت کوین، پاسپورت آمریکا دریافت کنند.

سازمان پردازش ویزا و پاسپورت مستقر در کالیفرنیا امریکا اعلام کرد که در جهت شروع فعالیت عادی وزارت امور خارجه ایالات متحده، بیت کوین را به عنوان ارز واسطه جهت پرداخت هزینه ها قبول می کند.

سازمان ارائه ویزای پنسیلوانیا، مستقر در سن خوزه، در ۱۱ نوامبر از تغییر در روش‌های پرداخت پذیرفته شده توسط این سازمان خبر داد.

چرا استفاده از بیت کوین ” یک اقدام مناسب، در زمان مناسب ” است؟

بر اساس امار منتشر شده، عملکرد بسیاری از آژانس های صدور پاسپورت وزارت امور خارجه در سراسر ایالات متحده و پورتوریکو تحت تأثیر گسترش بیماری COVID-19 در امریکا مختل شده است. این مشکل باعث تأخیر در پردازش ویزا و پاسپورت ها در این کشور شده است. بگونه ای که بر اساس گزارش  LA Times از ۲۳ سپتامبر تا کنون تقریباً یک میلیون درخواست گذرنامه بر روی هم انباشته شده اند. هم اکنون، بسیاری از دفاتر وزارت امور خارجه به دنبال راه حلی جهت تسریع در صدور گذرنامه ها هستند.

در همین راستا سازمان ارائه گذرنامه ی پنسیلوانیا طی یک اطلاعیه مطبوعاتی اعلام کرده است، مشتریان این شرکت از این پس می توانند هزینه های مرتبط با تمدید پاسپورت ، تغییر نام و یا صدور گذرنامه دوم را با استفاده از بیت کوین بپردازند. همچنین  این شرکت در جهت تسهیل پرداخت ها شروع به همکاری با صرافی کوین بیس نموده است. البته کوین بیس از سایر ارزهای دیجیتالی هم پشتیبانی می کند، ولی در اطلاعیه این سازمان هیچ نامی از دیگر رمز ارزها برده نشده، به همین دلیل به نظر می رسد تنها رمز ارز مورد قبول سازمان صدور گذرنامه پنسیلوانیا، بیت کوین می باشد.

ایوان جیمز (Evan James) مدیر عامل این شرکت بیان کرده است که این اقدام به دلیل پیش بینی های مبنی بر افزایش فعالیت های دیجیتالی پس از کرونا، صورت گرفته است. وی افزود از اینکه سازمان ارائه ویزای پنسیلوانیا اولین شرکت در نوع خود است که اقدام به پذیرش بیت کوین می کند، بسیار خرسند است. وی این اقدام شرکت متبوع خود در این برهه زمانی را “یک حرکت مناسب در زمان مناسب” توصیف کرده است.

دلیل حذف گزینه پرداخت هزینه پاسپورت با بیت کوین، توسط ونزوئلا چه بود؟

البته این اتفاق برای اولین بار است که در امریکا رخ می دهد، ولی برای اولین بار در جهان نیست. بر اساس گزارش وبسایت  BeInCrypto در ماه ژوئیه دولت ونزوئلا نیز از بیت کوین برای پرداخت هزینه های پاسپورت‌ استفاده نمود. گفته می شود این کار در جهت مقابله با اقدامات دولت امریکا که مانع انجام معاملات بین المللی این کشور شده است، صورت پذیرفته بود. هر چند پرداخت توسط بیت کوین در ونزوئلا  فقط برای مدت زمان کوتاهی استفاده شد. و گزینه پرداخت بوسیله بیت کوین را بسیار زود از وب سایت حذف نمودند.

بسیاری از تحلیل گران اقتصادی بیت کوین را یک شبکه پرداخت شکست خورده می دانند. زیرا نوسانات فراوان قیمت بیت کوین باعث بروز مشکلات فراوانی برای شرکت هایی که از ان استفاده می کنند، می شود. سازمان ارائه ویزای پنسیلوانیا اعلام نموده است در جهت مقابله با مشکل نوسان لحظه ای قیمت بیت کوین،  نرخ این رمز ارز را برای مدت ۱۰ دقیقه در پنجره پرداخت، قفل خواهد نمود.

منبع: cointelegraph

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *