قیمت بیتکوین

دریای کریپتوکارنسی ها متلاطم است، نوسانات بیشتر قیمت بیتکوین در راه است.

بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته، بهای نزدیک به ۱۴۰۰۰ دلار تا سقوط به زیر ۱۳۰۰۰ دلار، را تجربه نمود.
با وجود اینکه شرایط برای بیت کوین بسیار مساعد بنظر می رسید، و این رمز ارز با رسیدن به قیمت ۱۳,۸۶۵ دلار در حال ثبت رکورد جدید خود در سال ۲۰۲۰ بود، ناگهان با کاهش قیمت روبرو شد. بطوریکه که قیمت بیتکوین برای چند لحظه به ۱۲,۹۲۰ دلار کاهش یافت. به عبارت دیگر بیت کوین فقط در عرض چند ساعت با کاهش قیمتی نزدیک به ۱۰۰۰ دلار مواجه شد.
البته این روند ادامه نیافت و بیت کوین مقداری از ضررهای خود را جبران نمود. بزودی بیت کوین سطح قیمتی ۱۳۰۰۰ دلار را برای تثبیت موقعیت فعلی خود باز پس گرفت و در نهایت به سطح قیمت کنونی یعنی حدود ۱۳۵۹۰ دلار رسید. لازم بذکر است که سطح حمایتی فعلی بیت کوین در این روند نزولی ۱۲,۹۵۰ دلار برآورد شده است.

رایزنی ها حول اقدام بعدی بیت کوین حاکی از این است که، اگر بیت کوین با کاهش قیمت دیگری مواجه شود، سطح حمایتی بعدی ۱۲,۸۰۰ دلار خواهد بود. ولی اگر بیت کوین بتواند از سطح مقاومتی ۱۳,۵۰۰ دلار عبور کند دوباره روند صعودی خود را از سرخواهد گرفت.

اگر کنجکاو هستید بدانید استفاده از انواع رمز ارزها چگونه می تواند دنیای ما را تغییر دهد، اینجا کلیک کنید.

طبق معمول آلت کوین ها از بیت کوین تبعیت نمودند.

در حالیکه بیت کوین درصدد حفظ کانال ۱۳,۰۰۰ دلار برای خود است، اکثر آلتکوین‌ها نیز به تبعیت از بیت کوین با کاهش قیمت روبرو هستند. داده ها نشان می دهد کل ارزش بازار رمز ارزها با ۱۵ میلیارد دلار کاهش، به مقدار ۳۹۱ میلیارد دلار رسیده است. البته اکثر آلتکوین‌ها به بازیابی بازار خود پرداختند، ولی با این وجود باز هم روند این بازار نزولی است.

قیمت بیتکوین
اندیکاتور‌های اصلی و مهم بیت کوین ادامه روند نزولی برای مدتی کوتاه را نشان می‌دهند.

طبق داده ها طی ۲۴ ساعت گذشته، اتریوم با ۲.۳ درصد افت مواجه شده و سعی دارد، در حدود ۳۹۰ دلار باقی بماند. رمز ارز ریپل نیز با ۲.۵ درصد کاهش به زیر ۰.۲۵ دلار رسیده است. شایان ذکر است سایر ارزهای دیجیتال از جمله بایننس کوین ۳.۳ درصد، چین لینک ۲.۴ درصد، پولکادات ۴.۶ درصد، لایت کوین ۴.۲۵ درصد و بیت کوین SV ۱.۳ درصد کاهش قیمت را تجربه نموده اند.

بیشترین کاهش قیمت نیز از آن رمز ارز Crypto.com با ۱۰ درصد کاهش می باشد. گفتنی است قیمت این رمز ارز به کمتر از ۰.۰۹ دلار رسید. البته این ارز دیجیتالی از ابتدای ماه اکتبر تا به حال بیش از ۴۰ درصد کاهش قیمت را تجربه نموده است.

پیش بینی ها حاکی از نوسانات بیشتر قیمت بیتکوین است.

گزارش ها حاکی از این است که قراردادهای آتی بیت کوین در روز جمعه ۳۰ اکتبر منقضی می شوند، به همین دلیل پیش بینی می شود قیمت بیتکوین با نوسانات بیشتری روبرو خواهد شد.
کوین تلگراف گزارش داده است که قرارداد ۴۵۰ میلیون دلار از معاملات آتی بیت کوین در روز جمعه به پایان میرسد. به همین دلیل معامله گران حرفه ای بازار رمزارز خود را برای حمایت از سطح ۱۳۰۰۰ دلاری بیت کوین آماده می کنند.
شایان ذکر است با رسیدن به تاریخ انقضای قراردادها، قراردادهای آپشن بیت کوین که بالاتر از سطح کنونی بیت کوین قرار دارند، کاهش خواهند یافت. به همین دلیل پیش بینی می شود نوسان های بیشتری در انتظار بازار رمز ارز بیت کوین باشد.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *