سرمایه

هشدار پیتر برانت برای سرمایه گذاران بیت کوین ” بدترین ضرر تاکنون”

پیتر برانت تاجر پیشکسوت تعدادی توصیه باارزش را با سرمایه گذاران و افراد تازه وارد به بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین در میان گذاشت.
او اخیراً با به اشتراک گذاشتن جملات خردمندانه ای در حساب توییتر خود به راهنمایی افراد تازه وارد پرداخت.

او اعلام نمود که بیشتر تحلیل گران بازار و سرمایه گذاران قدیمی، عموماَ با استفاده از روش ضررهای متوقف، از سرمایه خود محافظت می کنند.

” اگر از ۱۰ تاجر قدیمی و کهنه کار بپرسید بدترین ضرر آنها تاکنون چه بوده است؟ ۹ نفر از آن ها پاسخ می دهند، معامله ای که در آن مطمئن بودم که به دستور توقف حفاظتی نیاز ندارم.”
البته برانت هنگامیکه توییت بالا را می نوشت، بازارهای دیگر مالی را در نظر داشت ، اما سپس افزود که سفارشات او برای موفقیت در بازار بیت کوین نیز صدق می کند.

دستور توقف حفاظتی چیست؟ و چرا استفاده از آن مهم است؟

دستور توقف حفاظتی در واقع تعیین سطح خاصی از ارزش سرمایه است تا به محض اینکه بهای دارایی به مقدار مشخصی از ارزش رسید، باید بلا فاصله آن سهام یا دارایی را فروخت.
تعیین این محدودیت توقف برای مدیریت ریسک ضروری است، زیرا در صورت کاهش ناگهانی ارزش سهام، از وارد شدن ضررهای بیشتر جلوگیری می کند.

به عنوان مثال ، اگر سطح حمایتی مهمی در سطح ۱۲۰۰۰ دلار برای بیت کوین وجود داشته باشد، باید سطح ۱۱،۹۰۰ دلار را از پیش برای خود تعیین کنید، تا اگر بهای بیت کوین به این قیمت رسید، سریعا برای خارج شدن از تجارت و معامله اقدام کنید.

سرمایه گذارانی که از دستورات توقف محافظتی استفاده می کنند، می توانند به جای اینکه منتظر بمانند تا قیمت ها کی دوباره به مقدار قبلی باز می گردد، با ضرر و زیان کمی از عرصه معاملات خارج می شوند.

البته نهنگ ها قادر به دستکاری در بازار بیت کوین هستند. آنها منتظر می مانند تا ارزش سهام کاهش یابد، سپس اقدام به خرید کوین های بیشتری می کنند، تا مقدار دارایی خود را بالا ببرند، سپس دوباره روند را معکوس می کنند.

وی افزود بیت کوین هنوز بی ثبات است. با وجود اینکه این رمز ارز هم اکنون در روندی پایدارتر و با پشتیبانی بیشتر نسبت به اواخر سال ۲۰۱۷ قرار دارد، اما بیت کوین هنوز مستعد حرکتهای بسیار بی ثباتی می باشد. و سرمایه گذاران تازه کار حتما باید خود را برای هر حرکت و سناریوی احتمالی آماده کنند.

منبع: u.today

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *