سرمایه گداری

وقت سرمایه گذاری است، قیمت طلای ارزهای دیجیتال و طلای زرد افزایش خواهد یافت.

طی ساعات گذشته، قیمت بیتکوین از مرز ۱۱۰۰۰ دلار عبور کرد و به قیمت ۱۱.۴۰۰ دلار رسیده است. کارشناسان ۳ عامل را در افزایش قیمت بیت کوین تاثیر گذار می دانند.

انباشت نهنگ ها:

افزایش تقاضای سازمان ها برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال مختلف، بخصوص ارزهای بیت کوین و اتر باعث افزایش بهای این رمز ارز شده است.
ناگفته نماند که نهنگ ها تاثیر عمده ای بر مبادلات بازارهای ارز دیجیتال دارند. این قشر از سرمایه داران ارزهای دیجیتال با ایجاد فشار خرید و یا فروش ارزهای دیجیتال می توانند محرک های قوی و تاثیر گذاری بر وضعیت رمز ارزها داشته باشند.
طبق گزارش کوین تلگراف ، طی هفته ی گذشته فعالیت نهنگ های عرصه دیجیتال افزایش یافته است. این فعالیت عموما در راستای خرید رمز ارز اتریوم و بیت کوین است. اطلاعات وال مپ نشان می دهد که نهنگ ها در صدد خرید بیت کوین در حدود قیمت ۱۰.۳۷۰ دلاری می باشند. طبق این اطلاعات نهنگ ها مقدار بسیار زیادی بیت کونین را در محدوده قیمت ۱۰.۵۰۰ دلار خریداری کرده اند.

به عنوان مثال در عرض دو ماه گذشته، ۲ شرکت میلیارد دلاری، اقدام به خریدهای بزرگ و سرمایه گذاری عمومی بیت کوین کرده اند.
از جمله شرکت MicroStrategy اعلام نمود، در تاریخ ۱۱ آگوست ۲۵۰ میلیون دلار بیت کوین خریده است. سپس طی بیانیه دیگری اعلام کرد که ۱۷۵ میلیون دلار بیت کوین دیگر خریداری کرده است.
از طرفی شرکت ۸۱ میلیارد دلاری اسکوئر (Square) اعلام نمود، یک در صد از دارایی کل این شرکت را به خرید بیت کوین اختصاص داده است. این یعنی این شرکت بیش از ۵۰ میلیون دلار را صرف خرید بیت کوین کرده است.

اظهار نظرها در رابطه با افزایش سرمایه گذاری شرکت های بزرگ در بازار رمزارزها

از نظرتحلیل‌گران بازار، ورود این شرکت های بزرگ به بازارارزهای دیجیتال نشانه‌ای از اتفاقات بهتر در آینده است.
پیتر برانت معامله‌گر باسابقه بازار، در توییتر خود نوشت:
سرمایه‌گذاری شرکت اسکوئر در بیت کوین یک رویداد به شدت مهم برای بازار رمز ارزها بحساب می آید، زیرا پس از سرمایه گذاری اسکوئر بر روی بیت کوین، نمودار روزانه و هفتگی این رمز ارز به یک سیگنال خرید بزرگ تبدیل شده است.
او همچنین با انتشار نموداری گفت که بیت کوین به‌زودی یک جهش بزرگ را تجربه خواهد کرد؛ جهشی که روز گذشته شاهدش بودیم و باعث رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به بالای ۱۱,۰۰۰ دلار شد.
طبق اظهار نظر مایکل ون د پاپ (Michael van de Poppe)، تحلیل‌گر مطرح بازار، ممکن است جهش بیت کوین کوتاه‌مدت و گذرا باشد، مگر آنکه شاهد شکستن مقاومت ۱۱,۰۰۰ دلاری و حفظ آن توسط بیتکوین باشیم.

افزایش حجم معاملات روزانه در صرافی‌های ارز دیجیتال

علاوه بر افزایش سرمایه گذاری و خرید نهنگ‌ها، افزایش هش ریت، افزایش علاقه سازمانی به بیت کوین نیز انرژی مضاعفی به روند قیمت بیت کوین ایجاد کرده است. حجم معاملات روزانه در صرافی‌های سازمانی بیت کوین نظیر المکس دیجیتال و بکت از ماه آگوست بطور مستمر رو به افزایش بوده است.

حفظ سطح حمایتی ۱۰۵۰۰ دلار برای بیت کوین

بیت کوین با حفظ سطح حمایتی ۱۰.۵۰۰ دلار طی ۳ ماه گذشته نقش محوری و مهمی برای چرخه‌های کوتاه‌مدت قیمت این رمز ارز ایفا کرده است.
از نظر تکنیکال، حفظ سطح حمایتی ۱۰۵۰۰ دلار برای حفظ روند صعودی بیت کوین بسیار مهم و ضروری می باشد. گفتنی است ۱۰.۵۰۰ دلار، اوج قیمت این رمز ارز در ماه جولای ۲۰۱۹ بود و در حال حاضر بیت کوین از اوج قیمت قبلی خود برای ثبت رکورد جدید قیمت خود استفاده می‌کند.

دلایلی بیشتر برای ادامه روند افزایش قیمت بیت کویین

در ضمن طبق اظهار نظر کی یونگ جو مدیرعامل شرکت تحلیلی کریپتوکوئانت، ورود بیت کوین به صرافی‌ها به کمترین مقدار در سال جاری رسیده است. و این یعنی فشار فروش این رمز ارز کاهش یافته و تعداد کمی از دارندگان بیت کوین مایل به فروش دارایی دیجیتالی خود هستند. کی یونگ جو اعلام کرد معمولا پیش از شروع روند صعودی قیمت بیت کوین، ورود این ارز ها به صرافی‌ها منفی می شود.

از طرفی فرانک هولمز (Frank Holmes)،‌مدیرعامل یواِس گلوبال اینوستورز از تحلیل‌گران بازار اظهار کرده است که صرف نظر از نتیجه انتخابات آمریکا ، قیمت طلا با افزایش خواهد یافت.
این در حالی است که پیتر شیف (Peter Schiff)، گفته است نمی توان به موضع دلار در آینده چندان خوش‌بین بود.
و با توجه به افزایش قیمت بیت کوین در روزهای گذشته و تمام تحلیل ها و پیش بینی ها می توان نتیجه گرفت که زمان مناسبی برای سرمایه گذاری بر روی طلای رمز ارزها می باشد.
ناگفته نماند که طبق گزارش بلومبرگ: قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۵ به ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

توجه: این مقاله بر مبنای پیش بینی های سایت های معتبر جهانی به رشته تحریر درآمده و صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد. سایت نیکان چین و نویسنده هیچ گونه مسئولیتی درباره مطالب این نگارش نمی پذیرد.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *