ارزدیجیتال

پی پل به دنبال گسترش فعالیت خود در عرصه ارزدیجیتال

روز چهارشنبه غول پرداخت دیجیتال اعلام کرد که به مشتریان اجازه خرید و فروش Bitcoin ، Bitcoin Cash ، Ethereum و Litecoin را روی پلتفرم خود می دهد. البته وقتی این ویژگی راه اندازی شود، پی پل به مشتریان خود اجازه نخواهد داد ارزدیجیتال خود را به کیف پول خود منتقل کنند.

اما بنظر میرسد که این قابلیت تمام چیزی نیست که پی پل به دنبال آن است. شایعاتی منتشر شده است، مبنی بر اینکه غول فینتک به دنبال خرید شرکت های معروف در عرصه دارایی های دیجیتال، مانند بیتگو می باشد.

رایزنی ها درباره خرید شرکت بیگو توسط پی پل

بلومبرگ با استناد به منابع ناشناس اعلام نمود، که شرکت پرداخت جهانی PayPal در حال مذاکره برای خرید شرکت BitGo Inc است. منابع ناشناس ذکر شده در این گزارش ادعا کردند که ممکن است این دو شرکت طی چند هفته آینده به توافق برسند و با یکدیگر ادغام شوند.
البته این معامله ممکن است صورت نپذیرد، که در این صورت در گزارش بلومبرگ آمده است:
“گفتگوها هنوز ممکن است خراب شود و در این صورت PayPal می تواند گزینه های دیگر موجود را برای خرید انتخاب کند.”

البته همه فعالان در عرصه ارزدیجیتال از خرید بیتگو توسط پی پل خوشحال نیستند. به عنوان مثال حساب رسمی (Thorchain (Rune با بیان اینکه بیشتر بیت کوین های ( BTC ) محافظت شده در پروتکل بیتگو ذخیره شده اند، از عدم تمرکز (Bitcoin Wrapped (WBTC ابراز نگرانی کرد، و اعلام کرد:
پی پال بازیگر خوبی در این زمینه نیست.

چرا پی پل می خواهد شرکت بیتگو را بخرد؟

شرکت بیتگو در سال ۲۰۱۳ در سیلیکون ولی تاسیس شد. این شرکت در سال ۲۰۱۸ با رهبری گلدمن ساکس و گلکسی دیجیتال توانست ۱۵ میلیون دلار سرمایه را به خود جذب نماید. و طی آخرین اخبار شرکت بیتگو امسال برای کسب مجوزهای قانونی برای تبدیل شدن به متولی قانونی در ایالت نیویورک اقدام نمود. به این ترتیب شرکت بیتگو اولین شرکت آمریکایی است که توانسته است مجوزهای کارگزار-معامله‌گر، کارگزار انتقال سهام و صندوق سرمایه‌گذاری را کسب کند. در نتیجه با کسب این مجوزها، شرکت بیتگو به‌عنوان یک کاستودین و یک شرکت نگه‌داری سوابق [مالی] فعالیت می کند. احتمالا دست یابی به همین امتیازات، دلیل اصلی پی پل برای تمایل به خرید این شرکت می باشد.

از سوی دیگر دیروز، MELTEM Demirors، افسر امنیتی  رمزنگاری کوین شیرز پیش بینی کرد که پی پال به دنبال راه اندازی استیبل کوین مخصوص  خود می باشد.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *