رمز ارز چیست

کریپتو یا رمز ارز پایه چیست؟

کریپتو یا رمز ارزپایه چیست؟

به ارزهای دیجیتالی ( یا مجازی) ، رمز ارزپایه و یا Cryptocurrency گفته می شود. از انواع ارزهای دیجیتالی می توان در هنگام خرید بعنوان واسطه تبادل استفاده کرد. رمز ارز پایه در واقع نوعی پول میباشد، ولی برخلاف پول های سنتی در دنیای واقعی دارای جرم و قابل لمس نمی باشند.

ماهیت ارزهای دیجیتالی چیست؟

کریپتو کارنسی یا همان رمز ارز پایه ، در واقع این ارزها رمز نگاری  (کریپتوگرافی، cryptography) شده اند. این رمز گذاری باعث می شود که هیچکس نتواند یک واحد ارز را دوبارخرج کند و همچنین این ارزها غیر قابل سرقت می باشند. از این رمزها برای حفظ امنیت دارایی های مجازی و تراکنش های دیجیتالی استفاده می شود.

چرا بیت کویین معروف ترین ارز دیجیتال است؟

بیت کویین نیز در واقع نوعی کریپتوکارنسی می باشد و به اعتقاد بسیاری، بیت کویین طلای ارزهای دیجیتالی است. این ارز به عنوان نخستین ارز دیجیتالی موفق در سال ۲۰۰۹ به جهان عرضه شد. البته پیش از بیت کویین ارزهای دیجیتالی دیگری نیز طراحی شده بودند ولی بیت کویین اولین ارزی بود که توانست با برطرف کردن ایرادات ارزهای قبلی در جهان فراگیر شود. بیت کویین بصورت یک  “‌سامانه‌ی نقدی الکترونیکی همتا به همتا‌“ در دنیای آنلاین و مجازی فعالیت  می کند.

ارز رمزها تهدیدی برای سیستم  پول سنتی

کریپتو کارنسی ها سیستم مالی و اقتصادی جدیدی را به جهان عرضه می کنند. معامله با استفاده از رمز ارزها بصورت مستقیم و بدون واسطه می باشد . همین ویژگی رمز ارزها باعث شده است تا نسبت به سیستم قدیمی مالی محبوبیت بیشتری داشته باشند. بطوریکه  پیش‌بینی می‌ شود در سال‌های آینده انواع ارزهای دیجیتالی  با گستردگی فراوانی مورد بهره برداری قرار گیرد.

کریپتو چیست؟

مزایای بیت کوین نسبت به پول های قدیمی

در سیستم مالی سنتی شما هر تراکنش مالی که با کارت اعتباری یا دسته چک خود انجام می دهید، ابزارها و سامانه هایی که نقش دربان را در این معامله بازی می کنند، مبلغی به عنوان کارمزد از حساب شما کسر می نمایند. در حالیکه اگر با ارزهای دیجیتالی معامله صورت پذیرد، معاملات سریعتر و بدون دخالت هیچ واسطه ای انجام می پذیرد. با استفاده از ارزهای دیجیتالی و کوتاه شدن دست واسطه ها هزینه ای که در قبال کالا یا خدمات باید بپردازید کاهش خواهد یافت.

چه مقدار سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی عاقلانه است ؟

نکته ‌ی مهم در آغاز سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتالی اینست که با مبلغ کم شروع کنید. بعدها زمانی که با ماهیت و نوسانات ارزهای دیجیتال آشنا شدید میزان سرمایه‌گذاری‌تان را افزایش دهید.  هرگز مقداری سرمایه گذاری نکنید که نتوانید از عهده زیان آن بر بیایید. ناگفته نماند که ارزهای دیجیتالی انواع مختلف با مقدار ارزشهای متفاوتی دارند. پس مهمترین کار پیش از سرمایه گذاری در حوزه ارزهای رمز نگاری شده این است که حتما تحقیقات لازم را انجام دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید سایت مارا دنبال کنید. زیرا قرار است ضمن اطلاع رسانی آخرین اخبارمربوط به ارزهای دیجیتالی، انواع مختلف ارزهای رمزنگاری شده را نیز معرفی کنیم.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *