یوآن

یوآن دیجیتال با کیف پول های WeChat Pay و Alipayسازگار است.

مو چانگچون، رئیس موسسه تحقیقاتی ارز دیجیتال بانک خلق چین، اعلام کرد که یوان دیجیتال مورد حمایت بانک مرکزی چین با کیف پول های بزرگ تلفن همراه، مانند WeChat Pay و Alipayسازگار خواهد بود.
طبق گزارش سایت کوین تلگراف، موچانگ طی کنفرانس خود بیان نمود که قرار نیست یوآن دیجیتال با کیف پول های علی پی و ویچت پی رقابت کند.

گفتنیست این اظهارات با گزارش های پیشین منابع محلی تناقض دارد. گزارشات پیشین حاکی از این بود که احتمالا قرار است رمز ارز دولتی چین جایگزین کیف پول های رایج در بازار بشود. بگونه ای که احتمال می رفت ارز دیجیتال چین فقط توسط کیف پول های مخصوص و انحصاری اعلام شده قابل دسترسی باشد.

اما مو چانگچون در کنفرانس اخیر خود بیان کرده است:
آنها متعلق به یک بعد نیستند. WeChat و Alipay کیف پول هستند ، در حالی که یوان دیجیتال پول موجود در کیف پول است.
لازم به ذکر است، یوآن دیجیتال فعلا فقط از طریق یک کیف پول مخصوص مختص موبایل و برای کاربران محدود قابل دسترسی است.

یوآن
مردم نیز باید مراقب کیف پول های تقلبی باشند.

مو چانگ در ادامه کنفرانس خود با اشاره به اینکه یوآن دیجیتال با مشکل کیف پول های تقلبی روبرو است، گفت که هم اکنون چندین کیف پول تقلبی یوان دیجیتال در بازار وجود دارد. وی افزود تنها راه مقابله با این معضل این است که همه طرف های مرتبط به یوان دیجیتال، از بانک مرکزی چین تا کاربران، هوشیار باشند و احتیاط لازم را رعایت نمایند. تا بتوان از تاثیر کیف پول های تقلبی را جلوگیری کرد.

همچنین گفتنی است مو چانگ در یادداشت دیگری گفت، یوآن دیجیتال بر اساس زیر ساخت های متمرکز عمل می کند، که باعث می شود این ارز از سایر ارزهای خصوصی مانند لیبرا، فیس بوک و بیت کوین متمایز باشد.

تصمیم دولت چین در عرضه یوان دیجیتال جدی است.

در حال حاضرکشور چین با ابتکار در عرصه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود مسیر پیشرفت را بسرعت دارد طی می کند. بطوریکه هفته گذشته پیش نویس قانونی برای تعیین چگونگی عرضه و نظارت بر ارز یوان دیجیتال را منتشر نمود. و از سوی دیگر بانک مرکزی چین آزمایش های متفاوتی را برای رواج CBDC خود در سراسر این کشور انجام میدهد. بعنوان مثال در یکی از بزرگترین پروژه های آزمایشی، مقامات محلی مقدار ۱.۵۵۰ دلار یوآن دیجتال را بین ۵۰۰۰۰ نفر از افرادی که برای شرکت در قرعه کشی ثبت نام کرده بودند، توزیع کردند. گزارش ها حاکی از این است که حدود ۲ میلیون نفر در این قرعه کشی نام نویسی کرده بودند.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *