موفقیت

۱۰نکته طلایی که دانستن آن برای تازه واردان بازار ارزهای دیجیتالی ضروری است.

برای موفقیت در هر کاری پیش ازشروع باید تعدادی از مهارت ها را کسب کرد. هدف این مقاله این است که شما را با بخشی از اصلی ترین مهارتهای لازم برای موفقیت در عرصه تجارت ارزهای دیجیتال آشنا کند. البته منظور از نگارش این مطلب آشنایی شما با تحلیل های تکنیکال و یا مباحث پیچیده نیست. بلکه در این مقاله می خواهیم شما را با دانسته هایی به نظر ساده، اما بسیار مهم و تاثیر گذار در زمینه ارزهای دیجیتال آشنا کنیم.

مطمئن باشید اگر این نکات ساده اما مهم را بدرستی در معاملات خود رعایت کنید،شما یکی از برجسته ترین و موفق ترین معامله گران ارزهای دیجیتال خواهید بود. هرچند هنگامی که دیگران از شما دلایل موفقیتتان را بپرسند، و شما در جواب آنها به این نکات اشاره نمایید، آنها باور نخواهند کرد. چون همیشه رعایت قوانین ساده و جزئی علیرغم تاثیر گذار بودن به نظر بی اهمیت می آیند، بهمین دلیل است که بسیاری از افراد هرگز موفق نمی شوند، اما شما با خواندن و اجرای این اصول پایه های محکمی برای موفقیت خود خواهید ساخت.

۱. هنگام انجام معاملات در این تجارت جدی باشید.

اگر می خواهید در این تجارت حرفه ای باشید، باید با همان جدیتی که برای ترید لازم است، به انجام به معاملات بپردازید. باید بدانید که با ساعت کاری ۹ صبح تا ۵ عصر نمی توانید به درآمد میلیاردی برسید.

اطمینان حاصل کنید که اولویت های خود را بدرستی شناسایی کرده اید سپس اقدامات روزمره خود را با اولویت هایتان هماهنگ کنید.

۲. برای استفاده از میانبرها وسوسه نشوید.

اگر چیزی خیلی خوب و درست به نظر برسد، باید برای بدست آوردن آن زمان صرف کرد. هیچ راه میانبری برای سریع ثروتمند شدن وجود ندارد. و اکثر راه های میانبری که به شما پیشنهاد می شود، ممکن است باعث شوند شما هزینه و زمان بیشتری را از دست بدهید.

۳. حداقل ۵ سال به خودتان فرصت دهید.

شما در عرض چند هفته یا چند ماه به یک معامله گر سودآور تبدیل نخواهید شد. باید گفت که فقط یک معامله گر حرفه ای می تواند در بلند مدت موفق به کسب سود فراوان شود، و این امر امکان پذیر نیست مگر با کسب تجربه !

نا گفته نماند منظور من یک معامله گر حرفه ای، کسی نیست که فقط مهارت های فنی لازم برای خواندن نمودارها و تسلط بر تجزیه و تحلیل تکنیکال نمودارها را دارد، نیست. بخش مهم تر حرفه ای گری این است که شما چگونه با مشکلاتی که سد راهتان می شوند، کنار می آیید؟ یا چگونه خود را با شرایط همیشه در حال تغییر بازار سازگار می کنید؟ و یا با چه ذهنیتی به کار خود ادامه می دهید؟

۴. معاملات پیشین خود را بررسی و تحلیل کنید.

تمام معامله گران سود ساز و موفق معاملات قبلی خود را تحلیل و ارزیابی می کنند. شما چطور؟ آیا جزئیات ۱۰ تراکنش قبلی خود را بیاد دارید؟

اگر راهی برای یادآوری تک تک خطاهای خود ندارید، چگونه انتظار دارید که از اشتباهات گذشته تان درس بگیرید؟ شما باید معاملات خودتان را ارزیابی و تجزیه و تحلیل کنید تا بفهمید در کدام قسمت ها عملکرد خوبی دارید و کدام بخش ازفعالیت ها و عملکردتان را باید اصلاح یا تقویت نمایید.  چکاری باید انجام دهید تا به موفقیت برسید؟

اگر تصمیم دارید به صورت جدی وارد بازار معامله ی ارزها دیجیتال شوید، باید یک دفترچه برای ثبت تراکنش های خود و ارزیایابی عملکردتان داشته باشید.

۵. هرگز بیش از ۳ درصد ریسک نکنید.

در طول معاملات ضررهای پشت سرهم نیز امکان دارد اتفاق بیافتد، پس با در نظر گرفتن این نکته معاملات خود را برنامه ریزی نمایید.

به عنوان مثال، اگر در ۴ ترید (معامله) که پشت سرهم ترتیب داده اید و مقدار زیادی از سرمایه خود را وارد این معاملات کرده اید، ضرر نمایید، ضربه شدیدی به حساب شما وارد خواهد شد.
پس قبل از اینکه وارد معامله شوید، مطمئن شوید که قوانین واضح و مشخصی برای تنظیم مقدار سرمایه ای که می خواهید وارد معاملات کنید، تعیین کرده اید. دقت داشته باشید که شما اگر ۱۰ درصد از سرمایه خود رادر یک معامله از دست بدهید، نمی توانید با ۱۰ درصد سود، زیان خود را جبران کرده و سرمایه از دست رفته خود را بازیابی نمایید.

برای اینکه متوجه منطور ما شوید به جدول زیر نگاه کنید.

موفقیت

۶. از این شاخه به آن شاخه نپرید.

جستجوی سیستم های مختلف معاملات یا به عبارتی همان از این شاخه به ان شاخه پریدن یکی از بدترین اشتباهاتی است که یک معامله گر می تواند مرتکب شود. هیچ سیستم معاملاتی وجود ندارد که از روز اول برای شما پول چاپ کند و بی نهایت سودآور باشد، پس به دنبال آن نگردید.

به جای آن، سعی کنید یاد بگیرید که با نقص سیستم فعلی خود کنار بیایید. بیاموزید که میزان ضرر و زیان خود را کاهش دهید. بفهمید چگونه باید به معاملات سودساز خود اجازه دهید تا برای شما سود بیشتری بدست آورند. شیوه درسته مواجه شدن با ضرر را بیاموزید، زیرا اگر یک چیز در معامله قطعی باشد این است که حتی بهترین معامله گران نیز همیشه امکان دارد با زیان در معاملات مواجه شوند.

۷. چک لیستی برای معاملات خود داشته باشید.

داشتن یک چک لیست به شما کمک می کند تا میزان خطاهای خود را کاهش دهید و معاملاتی واقع بینانه تر و هوشمندانه تر انجام دهید. با استفاده درست از چک لیست می توانید روند افزایش موفقیت خود را تضمین نمایید.

همیشه پیش از از اینکه دکمه خرید یا فروش را بزنید، چک لیست خود را مرور کنید تا مطمئن شوید که تمام قوانین معاملاتی که از قبل برای خودتان تعیین کرده اید، را در نظر گرفته اید و معمله شما یک اقدام درست و سنجیده است.

اگر فکر می کنید استفاده از چک لیست ضروری نیست، به خودتان لطفی کنید و کتاب «جادوگر بازار» (market wizard)، نوشته‌ی مارتی شوارتز (Marty Schwartz)را مطالعه نمایید. تا علاوه بر پی بردن به مزایای داشتن چک لیست، نحوه درستِ استفاده از آن را نیز بیاموزید.

موفقیت

۸. تمام معاملات خود را از قبل برنامه ریزی کنید.

پیش از اینکه به مرحله استفاده از چک لیست برسید، باید معاملات خود را از قبل برنامه ریزی کنید.هر روز صبح، جفت ارزهایی را که انتخاب کرده اید تا بر روی آن ها سرمایه گذاری کنید، مورد مشاهده قرار دهید تا فرصتهای بالقوه معامله و کسب سود را برای آن روز تشخیص دهید.

برای ارزهای مورد نظر خود هشدارهای قیمتی تنظیم نمایید. تحلیل های تکنیکال و اطلاعات خود را بروز کنید. سعی کنید روند اینده رمز ارزها را پیش بینی کنید. با درنظر گرفتن تمام قوانینی که از پیش برای معاملات خود تعیین کرده اید ( مرحله ۵ ) اقدامات لازم را انجام دهید. سپس به راحتی بنشینید و منتظر بمانید تا ببینید آیا روند قیمتی رمز ارزها همان کاری را که شما برای تکمیل برنامه تجارتتان لازم دارید را انجام می دهد، یا نه.

۹. مسئولیت کامل معاملاتتان را بر عهده بگیرید.

بپذیرید که در معاملاتتان هر اتفاقی افتاد، شما مسئول آن هستید. اگر کاری مطابق برنامه پیش نرفت، کارگزارتان، بازار سهام، اخبار یا همسرتان را سرزنش نکنید. تنها شمائید که مقصر هستید.

چنین بینشی به شما قدرت می بخشد زیرا متوجه می شوید که کنترل کامل تجارت و معاملاتتان در اختیار شماست و شما هستید که می توانید این شرایط را تغییر دهید. سرزنش کردن شرایط بیرونی، تنوانایی دست یابی به موفقیت را از شما سلب می کند.

۱۰ . ترید کردن را به سرگرمی خود تبدیل کنید.

مهمتر از سرمایه مالی، سرمایه عاطفی شما است پس سرمایه ذهنی و عاطفی خود را نسوزانید. بیشتر معامله گران بدلیل از دست دادن سرمایه های عاطفی و ذهنی خود،ا ز بازار سهام برای همیشه خداحافظی می کنند.

تکرار همان اشتباهات گذشته، مشاهده نکردن پیشرفت های بدست آمده و از دست دادن سرمایه خود در طول سالها باعث ایجاد ناامیدی می شود.

به همین دلیل توصیه میکنیم که به تمام اصول بیان شده در این مقاله پایبند باشید و به این اصول اجازه دهید تا شما را به مسیر موفقیت در تجارت و کسب سود راهنمایی نمایند.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *