طلای بازار رمز ارزها

۳دلیل مهم که سود بیش از ۱۰۰ درصد امسال بیت کوین ادامه خواهد داشت.

قیمت بیت کوین با وجود بلاتکلیفی در مورد نتیجه انتخابات ایالات متحده ، در حال افزایش است.
بر اساس گزارش کوین دسک، طلای بازار رمز ارزها ، بیت کوین به بالاترین سطح ۳۳ ماهه خود یعنی ۱۴،۵۵۸ دلار رسید و سود سالانه را به ۱۰۱٪ رساند .
شایان ذکر است این ارز رمزنگاری شده فقط در چهار هفته گذشته ۳۸٪ افزایش بها داشته است.

تاثیر انتخابات امریکا بر بیت کوین چگونه بوده است؟

طی معاملات روز چهارشنبه آسیا پس از پیروزی پرزیدنت ترامپ در فلوریدا و سایر ایالت های مهم ، قیمت بیت کوین از ۱۴۰۰۰ دلار به ۱۳،۵۲۰ دلار کاهش یافت.

اما این روند کاهشی به سرعت معکوس شد و ارز رمزنگاری شده از پایین ترین سطح اکتبر نزدیک به ۱۰۴۰۰ دلار روند صعودی خود را آغاز کرد. احتمالاً این تغییر روند به دلیل اختصاص بسته مالیاتی بزرگتر و محرک بانک فدرال توسط جو بایدن بعد از پیروزی، بوده است.

“جان کرامر” ، تاجر ارائه دهنده نقدینگی رمزنگاری GSR اعلام کرده است:

بعید به نظر می رسد که بانک مرکزی خرید اوراق قرضه تقویت کننده نقدینگی را که به قصد افزایش تورم صادر می شود، متوقف کند. و فقط متعهد شده است که پس از افزایش تورم به بالای ۲٪ نرخ بهره را برای مدتی پایین نگه دارد.

بیل نوبل، تحلیلگر ارشد توکن متریکس ( Token Metrics) یکی از شرکت های تحقیقاتی ارزهای رمزنگاری شده ، گفته است:

بر اساس گزارش ها ، جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات به کاخ سفید نزدیکتر شده است ، در حالیکه هیئت منصفه با حضور پرزیدنت ترامپ برای متوقف کردن شمارش آراء درون صندوق ها در ایالت های اصلی تشکیل پرونده ی قضایی داده اند.

سه دلیل برای این که بیت کوین در ماه های آینده روند صعودی خود را حفظ خواهد کرد.

سه دلیل وجود دارد که قیمت بیت کوین در ماه های آینده نیز روند افزایشی را تجربه خواهد نمود. اول ، چرخه ی پس از نصف شدن پاداش بلوک در حال اجرا است. دوم ، شاخص مقاومت نسبی (RSI) نشان می دهد فضا زیادی برای افزایش قیمت بیت کوین وجود دارد. سوم ، در بازار معاملات بیت کوین هنوز هم میزان تقاضا بیشتر از عرضه می باشد.

طلای بازار رمز ارزها

شاخصRSI طولانی مدت نشان می دهد که بیت کوین بیش از حد خریداری نشده است. گفتنی است RSI شاخصی است که میزان خرید بیش از حد یا فروش بیش از حد دارایی را اندازه گیری می کند. داده های این شاخص نشان می دهد که بیت کوین هنوز در سطح خنثی قرار دارد.

اگرچه بیت کوین طی یک ماه از ۱۰،۵۰۰ تا ۱۴،۶۰۰ دلار تغییر قیمت داشته است ، RSI نشان می دهد که جای بیشتری برای روند صعودی دارد.

به عنوان مثال ، در دسامبر ۲۰۱۷ ، RSI بیت کوین از ۹۵ واحد پیشی گرفت. وقتی RSI بیش از ۷۵ واحد باشد ، معامله گران شروع به خرید بیش از حد دارایی می کنند. در حال حاضر ، RSI بلند مدت بیت کوین زیر ۷۰ واحد می باشد.

چرخه پس از نصف شدن مانند گذشته تاثیر خود را بر قیمت بیت کوین می گذارد.

در سال ۲۰۱۷ یکی از روایت های اصلی در مورد افزایش بیت کوین ، نصف شدن پاداش در سال ۲۰۱۶ بود. نصف شدن پاداش بلوک ، که تقریباً هر چهار سال یک بار اتفاق می افتد ، باعث می شود که میزان تولید بیت کوین که عنوان طلای بازار رمز ارزها را به خود اختصاص داده است، توسط استخراج کنندگان به نصف کاهش یابد.

تولید کندتر بیت کوین منجر به کاهش کلی ورودی طلای بازار رمز ارزها در سبد مبادلات می شود و در نتیجه میزان عرضه کاهش میابد. اینبار نیز نصف شدن پاداش در ماه می ۲۰۲۰ رخ داده است.
از سوی دیگر تعداد فروشندگان کمتری در بازار معاملات بیت کوین وجود دارد. در طول پنج روز گذشته ، میزان بودجه بیت کوین در مبادلات عمده ، به ویژه در صرافی بیانسس ( Binance Futures) منفی مانده است. همه این داده ها نشان می دهد که در آینده نزدیک قیمت بیت کوین با افزایش بیشتری روبرو خواهد بود.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *