اتریوم در مقایسه بیت کوین

۳ دلیل که نشان می دهد قیمت اتریوم به بالاتر از ۵۰۰ دلار صعود خواهد کرد.

پس از شروع حرکت صعودی بیت کوین، قیمت اتریوم نیز تا ۴۴۷ دلار افزایش یافت. و در حال حاضر فعالان عرصه ارزهای دیجیتالی آغاز روند صعودی به سمت بالاتر از ۵۰۰ دلار را برای قیمت اتر پیش بینی می کنند.

در تاریخ ۶ نوامبر (۱۶ آبان) قیمت اتریوم در بیانس به ۴۴۷ دلار افزایش یافت. این جهش پس از اینکه قیمت بیت کوین از ۱۵۹۰۰ دلار به ۱۵،۵۰۰ دلار کاهش یافت، اتفاق افتاد. با توجه به شتاب قوی اتر ، معامله گران پیش بینی می کنند که بزودی جهش بزرگتری در روند قیمتی اتر اتفاق بیافتد.

گفتنی است به سه دلیل تحلیل گران احتمال می دهند که اتر بتواند با قدرت به روند صعودی خود در هفته های آینده ادامه دهد. دلایل عنوان شده برای این پیشگویی عبارتند از: ساختار فنی خوش بینانه نمودار اتریوم برای مدت زمان طولانی، شاخص های مناسب و مثبت درون زنجیره ای و در نهایت راه اندازی نسخه Ethereum 2.0 که بسیاری منتظر عرضه این ورژن می باشند.

روند قیمت اتریوم در طولانی مدت صعودی است.

در ماه سپتامبر، یک تاجر و تحلیلگر نمودار های بازار ارزهای دیجیتال با نام مستعار”Crypto Capo” با انتشار نمودار هفتگی اتر در توییتر خود از وجود دو سناریوی احتمالی برای روند آینده اتر خبر داده بود.

سناریوی نزولی و شکستن سطح پشتیبانی ۳۶۰ دلار و به دنبال آن افت شدید را نشان می داد. اما در سناریوی صعودی با تایید ۳۶۰ دلار به عنوان سطح پشتیبانی، احتمال افزایش قیمت اتریوم تا ۸۰۰ دلار پیش می رفت.

قیمت اتریوم
نمودار هفتگی ETH / USD. منبع: Crypto Capo ، TradingView.com

این تاجر با اشاره به سطح پشتیبانی ۳۶۰ دلاری گفت :
“اگر این سطح حفظ شود ، باید در چند ماه آینده قیمت اتریوم را در سطح ۸۱۵ دلار ببینیم. ”
از زمان ارائه این پیش بینی ، اتر در دو ماه گذشته با موفقیت از منطقه پشتیبانی ۳۶۰ دلار دفاع کرده است. و در حال حاضر این ارز در حال تلاش برای شکستن سطح مقاومت ۴۵۰ دلار می باشد، که در طول سال جاری به عنوان یک سد مستحکم در برابر اتریوم عمل کرده است.
شا یان ذکر است هر گاه که سطح مقاومت اصلی شکسته شود ، به سرعت یک رشد صعودی رخ می دهد. به همین دلیل است که معامله گران معتقدند رمز ارز اتر به زودی با افزایش قیمت چشمگیری مواجه خواهد شد.

از سوی دیگر بر اساس داده های پلتفورم Skew حجم معاملات ۲۴ ساعته گذشته اتر از اواخر اکتبر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این نشان می دهد که معامله گران ۴۵۰ دلار را به عنوان سطح مهمی برای اتریوم مشخص می کنند. زیرا این سطحی است که اتریوم یا از آن دفاع می کنند یا سعی می کند از آن عبور کند.

عملکرد اتریوم در مقایسه با بیت کوین چگونه است؟

طبق داده های منتشر شده توسط IntoTheBlock ، ۷۵ درصد از آدرس های اتریوم در حال حاضر سودآور هستند. در حالیکه ۹۸٪ آدرسهای بیت کوین سودآور می باشند، و این یعنی در مقایسه بین بیت کوین و اتریوم، بیت کوین از موفقیت و محبوبیت بیشتر برخوردار است.
سرمایه گذاران معمولاً زمانی که سرمایه گذاری هایشان به طور چشمگیری کاهش می یابد ، بیشتر دست به فروش می زنند. به همین دلیل، تعداد قابل توجهی آدرس های سودآور اتر در مقایسه با بیت کوین ، نشان می دهد که روند صعودی قیمت اتریوم باید هم چنان ادامه داشته باشد.

اتریوم ۲.۰ دلیل دیگری برای ادامه روند صعودی است.

طبق برنامه اعلام شده، اتریوم ۲.۰ در تاریخ ۱ دسامبر راه اندازی شود. برخی از تحلیلگران حدس می زنند که این امر می تواند باعث کمبود عرضه شود.

بر اساس سیستم سهام گذاری اتریوم ۲.۰ ، کاربران می توانند ۳۲ اتریوم را به اشتراک بگذارند و در مقابل ۱۵ درصد پاداش بدست آورند. فرآیند استیکینگ ( سهام گذاری ) در واقع به معنای اختصاص اتریوم به آدرس های قرارداد اتریوم ۲.۰ است. در طول دوره سهام گذاری ، کاربران نمی توانند از اتریوم های خود استفاده کنند یا انتقال دهند مگر اینکه پروژه سهام گذاری اتریوم های خود را متوقف کنند.

احتمال می رود فرآیند استیکینگ با محبوبیت بین سرمایه گذاران مواجه شود. زیرا طی این فرایند سرمایه گذاران می توانند از سودی پایدار با ریسک نسبتاً کم بهره مند شوند. این عملکرد باعث می شود که گردش اتریوم ، به ویژه در مبادلات، به شدت کاهش یابد.

با رفتن کاربران به سمت ذخیره دارایی های خود ، اتریوم کمتری فروخته می شود. این می تواند تقاضای بیشتری برای خرید رمز ارز اتر ایجاد کند و منجر به نگه داشتن قیمت اتریوم بالاتر از سطح ۴۵۰ دلار شود.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *