بیت کوین به ارزش یک میلیون دلار

بیت کوین چیست؟ صفر تا ۱۰۰ سرنوشت بیت کوین به عنوان پول قانونی نوین


بیت کوین چیست! سرانجام بیت کوین به کجا خواهد رسید! در این مقاله قصد داریم مروری به گذشته بیت کوین  و هر آنچه این روزها باید درباره بیت کوین نیاز است  بدانید، را مورد بررسی قرار دهیم. بیت کوین در دنیای واقعی معادل فیزیکی ندارد و فقط در بستر وب معامله می شود. به نظر شما آیا واقعاً می توان از BTC به عنوان ارز رایج قانونی و موجود استفاده کرد؟ بیت کوین برای تبدیل شدن به یک ارز قانونی با موانع زیادی مواجه است. طی یکی دو سال گذشته، قیمت BTC به طور قابل توجهی افزایش یافته و علی رغم افت وحشتناک در هفته های اخیر، روند رشد قیمت بیت کوین در بازار همچنان ادامه دارد.

 بیت کوین چیست؟

مهم ترین ارز مجازی و رمز پایه است، که کوچکترین واحد بیت کوین ساتوشی (Satoshi)  نام دارد. این اسم از نام مستعار خالق ادعایی بیت کوین (Satoshi Nakamoto) برگرفته شده است و هر ساتوشی معادل یک یکصد میلیونیوم بیت کوین  (۰.۰۰۰۰۰۰۰۱) است. به عبارت دیگر ، یک واحد بیت کوین شامل ۱۰۰ میلیون Satoshis است.

آینده بیت کوین چیست؟  

فکر می کنید BTC در قلمرو حباب قرار گرفته است ؟ در سال ۲۰۱۷ کارشناسان ارزهای رمزنگاری استدلال کردند ارزش بیت کوین طی چند سال آینده باید حدود ۳۰۰ برابر افزایش یابد تا به عنوان یک ارز قانونی تلقی شود. در غیر این صورت خطر عقب نشینی در تاریکی و منسوخ شدن را به همراه خواهد داشت. در تعریف بیت کوین چیست! باید بگوییم  اولین ارز رمزنگاری، که با نوسانات سهمی وار قیمت و سقوط وحشتناک قیمت در سال های اخیر ، توجه مخاطبان زیادی را در تجارت به خود جلب کرده است. 

اقبال گاندام (Iqbal Gandham)،  رئیس CryptoUK ، اولین سازمان تنظیم کننده ارز رمزنگاری شده در انگلستان استدلال می‌کند هر ساتوشی باید یک پنی (Penny) ارزش داشته باشد، تا قیمت هر بیت کوین معادل ۱.۰۰۰.۰۰۰ دلار قرار بگیرد. در سال ۲۰۱۷ هر ساتوشی در حدود ۰.۰۰۰۰۳۵۶۸۱۹ دلار ارزش داشت. به گفته گاندام هر بیت کوین برای این که به عنوان پول قانونی مورد استفاده قرار گیرد، بایستی به مقدار یک میلیون دلار ارزش داشته باشد.

بیت کوین بیوگرافی

به عبارت دیگر ارز دیجیتال باید ۳۰۰ برابر از سطح فعلی خود افزایش داشته باشد. مطمئناً ، گاندام نیز این رقم را برای قیمت BTC پیش بینی نمی کند، در حالی که وی معتقد است این واحد پولی توانایی مقیاس گذاری در چنین سطوح بالایی را دارد.  او فکر می کند برای اظهار در رابطه با سؤال آینده بیت کوین چیست! فقط می توان گفت BTC  باید به چنین سطحی صعود کند تا به عنوان یک واحد پولی قانونی تلقی گردد.

گاندام به MarketWatch گفت: این Satoshi است که مردم با آن به عنوان مثال می توانند یک فنجان قهوه بخرند. اما در حال حاضر، استفاده از بیت کوین برای خرید کالاها و خدمات، مانند دلار، عملی نیست زیرا قیمت بیت کوین هنوز به مقیاس مناسب اقتصادی نرسیده است.

وی گفت: “مردم از یک شمش طلا برای خرید کالاهای مورد نیاز خود استفاده نمی کنند، بلکه از زیرمجموعه های طلا استفاده می کنند.” استفاده از بیت کوین برای خرید اقلام مختلف مشابه استفاده از شمش های طلا برای خرید غذا و نوشیدنی و یا هر گونه خریدهای روزمرگی است.

مقیاس مناسب برای بیت کوین چیست؟ گاندام گفت قیمت BTC واقعاً باید طی چند سال آینده به مرز قیمت یک میلیون دلاری برسد. برخی ها در همان سال ۲۰۱۷ برمبنای همین گفته گاندام شرط بندی کردند که قیمت بیت کوین به این مقدار نزدیک خواهد شد. جان مک آفی، بنیانگذار شرکت نرم افزاری آنتی ویروس (John McAfee) همنام وی،  در همان دوره  گفت بیت کوین طی سه سال به سطح ۵۰۰۰۰۰ دلار می رسد.

در سال ۲۰۱۷ در جواب آینده بیت کوین چیست پیش بینی شد که این ارز دیجیتال احتمالاً آینده ای درخشان خواهد داشت. به گفته تحلیلگران و معامله گران قیمت BTC طی چند سال آینده رشد فزاینده ای خواهد داشت و حتی برخی معتقد بودند که تا دوسال آینده یعنی در سال ۲۰۱۹ قیمت بیت کوین به ۱۵۰۰۰ دلار می رسد. همانطور که می بینید این پیش بینی ها به حقیقت تبدیل شدند و در حال حاضر که در سال ۲۰۲۱ هستیم قیمت BTC از مرز ۶۰ هزار دلار نیاز فراتر رفته است. البته این قیمت همیشه با نوسانات همراه بوده ولی در حال حاضر قیمت بیت کوین در بازار گاوی و روند صعودی دارد. 

پرداخت با بیت کوین

هر بیت کوین باید یک میلیون دلار ارزش داشته باشد تا بتواند به عنوان پول رایج قانونی مورد استفاده قرار گیرد.

گذشته بیت کوین چیست و از کجا می آید؟

بیت کوین در اوج بحران مالی دهه گذشته به عنوان جایگزینی برای ارزهای تحت حمایت دولت پدیدارشد. سهامداران بیت کوین استدلال می کنند که بخشی از دنیای ارزهای مدرن، محصول اقتصاد است، که در آن بانک های مرکزی برای تقویت رشد اقتصادی پول چاپ می کنند. بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم در آینده از نظر منافع اقتصادی، در یک جایگاهی برابر و یا بهتر از رقبای سنتی کاغذی و همتایان فیات خود قرار خواهند گرفت. 

قبلاً در پاسخ عبارت بیت کوین چیست، توضیح دادیم که BTC یک ارز غیرمتمرکز است، توسط هیچ بانک مرکزی یا دولتی کنترل نمی شود. این بدان معنی است افراد می توانند معاملات خود را بدون واسطه انجام دهند و این بخشی از جذابیت BTC است. علاوه بر این، معاملات ارزهای دیجیتال توسط بلاکچین پشتیبانی می شود. Blockchain یک دفتر کل دیجیتالی توزیع شده است که تغییرناپذیر بوده و کلیه معاملات ، اسناد اعتباری یا تاریخچه دارایی در آن ثبت می شود، که مهمترین و سودآورترین جنبه ارز دیجیتال به شمار می آید. عملکرد بلاک چین مانند روش های ابتکاری برای انجام و ثبت معاملات سهام ، وام های مستند یا پیگیری سوابق املاک است. 

استیو جابز، بنیانگذار شرکت اپل در پاسخ به سؤال آینده بیت کوین چیست! معتقد است که جاه طلبی های سهامداران بیت کوین هنوز این ارز دیجیتال را به یک برنامه قاتل که سیستم اقتصادی را در مسیر خود مختل نماید، تبدیل نکرده اند. با این حال ، در ماه های اخیر ، با افزایش نظارت و بررسی دقیق بر فعالیت BTC در چین و  همچنین اظهار نظرات از طرف دیمون مدیر بانک جی‌پی مورگان (JP Morgan) درمورد کلاهبرداری بودن بیت کوین، نشان می دهد که یک مبارزه بزرگ علیه ارزهای مجازی به عنوان ارز تقلبی در جریان است.

حال می خواهیم ببینیم نظر ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) ، سازنده دومین ارز دیجیتال، به نام اتریوم ethereum ، در مورد آینده ارز دیجیتال و به ویژه بیت کوین چیست ؟ او اخیراً اخطارهایی را درباره هیاهوی فعلی و افزایش سریع ارزهای دیجیتال در سایت مالی مانند Financial Magnates اعلام کرده است.

نظر ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) در رابطه با آینده بیت کوین چیست؟

به نظر من ارزهای دیجیتال در یک حوزه قرار گرفته اند، زیرا تمامی مبادلات و دارایی ارزهای رمزنگاری در حال افزایش است و مردم خیال می کنند بالا رفتن قیمت این ارزها ادامه خواهد یافت. درآمد بسیاری از پروژه ها از طریق ICOs بیشتر از توان سرمایه گذاری مشترک آنها است و گاهی اوقات هیچ تناسبی بین نیاز و سودآوری پروژه با سرمایه ای که جمع کرده اند وجود ندارد. علاوه بر این ، بازار هنوز جوان است و مردم هنوز نمی توانند تشخیص دهند که چگونه می توان بین پروژه های طولانی مدت و پروژه هایی که به زودی شکست می خورند ، تفاوت قائل شد.

عوامل تأثیرگذار بر یک میلیون دلار شدن بیت کوین چیست؟ 

منابع خبری با تعداد میلیونرهای جهان متفاوت هستند، اما بانک مرکزی سوئیس تخمین می زند که این تعداد در حدود ۳۵ میلیون نفر باشد. کسانی که سرمایه ثابت، دست نخورده  و قابل معامله بیش از ۲ میلیون دلار دارند (ثروت مالی و غیرمالی مانند سهام یا اوراق بهادار) در این لیست هستند. این دارایی ها ممکن است شامل کلکسیون ها و خانه های اضافی باشد. حال اگر این تعداد ۳۵ میلیون نفر بخواهند در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند ، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

آینده بیت کوین چیست

این تعداد در مقایسه با تعداد BTC موجود در حال حاضر، رقم قابل توجهی است. در حالی که حداقل حدود ۳۵ میلیون شخص میلیونر در جهان وجود دارد، تعداد BTC، حداکثر ۲۱ میلیون واحد خواهد بود. به عبارتی هرگز بیت کوین کافی برای هر میلیونر در جهان وجود نخواهد داشت و تک بخ تک میلیونرهای جهان نمی توانند یک بیت کوین برای شخص خودشان داشته باشند.

جمع بندی

با موارد ذکر شده به نظر شما در پاسخ به سؤال بیت کوین چیست! می توان به طور واضح گفت که این ارز دیجیتال نوعی دارایی است و یا ارز؟ اقتصاددانان و بسیاری از کارشناسان امور مالی، درمورد اینکه BTC جز دارایی به حساب می آید یا ارزمی باشد، از بدو پیدایش بیت کوین در بحث و جدال بوده اند.  این موضوع از لحاظ ارزش گذاری BTC اهمیت چندانی ندارد و در حقیقت اصلا مهم نیست که مردم چگونه از بیت کوین استفاده می کنند. تنها چیزی که در مورد بیت کوین مهم است دلایل انتخاب آن توسط مردم می باشد.

بیت کوین  به عنوان ارز رایج قانونی را می توان طلای دیجیتال نیز دانست، زیرا بسیار کمیاب می باشد و تعداد بسیار محدود و انگشت شماری وجود دارند که یک عدد بیت کوین کامل داشته باشند. در عین این که BTC محدود است، تقاضای آن در بلند مدت بیشتر شده است و همین موضوع اهمیت دارد. تعداد کم و تقاضای بالا و در نهایت قیمتی که کسی تصورش را نمی کرد.  به نظر شما ارزش بیت کوین چیست! باید گفت این ارز به راحتی می تواند آنقدر ارزشمند باشد که همه میلیونرها توانایی خرید یک واحد کامل را نداشته باشند.

در مقالات بعدی بیشتر به تشریح سؤال آینده بیت کویین چیست خواهیم پرداخت و چگونگی سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال را تشریح کرده و عوامل تأثیر گذار بر آینده BTC بررسی می کنیم.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *