ارز بیتکوین

JPMorgan نظر مثبتی نسبت به ارز بیتکوین دارد.

شرکت خدمات مالی و بانکداری چند ملیتی، آمریکایی JPMorgan طی بیانیه ای اظهار کرده است، احتمال اینکه روند صعودی ارز بیتکوین ادامه داشته باشد، بسیار زیاد است.

البته این اظهار نظر خوش بینانه نسبت به بهبود جایگاه بیت کوین پس از اطلاعیه شرکت پی پل مبنی بر اینکه که این شرکت از سال آینده به کاربران خود امکان خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال خود را خواهد داد، صورت گرفت.

پیش بینی آینده بیت کوین توسط تحلیلگران موسسه JPMorgan

بخش تحلیل استراتژی بازار جهانی شرکت جی پی مورگان، برتری های ارز بیتکوین نسبت به طلا را دلیل اصلی خوش بینی این شرکت نسبت به این ارز اعلام کرده است. بطوریکه در گزارشی از Business Insider ذکر شده است:

بنظر ما اگر بیت کوین در آینده وارد رقابت با طلا شود احتمال اینکه صعود کرده و جایگزین طلا شود بسیار زیاد است. زیرا با گذشت زمان جوانان وارد عرصه سرمایه گذاری در جهان خواهند شد.

در ادامه این گزارش به مقایسه بین بیت کوین و طلا پرداخته شده است. از نظر تحلیلگران این شرکت شکاف بزرگی بین ارزش انواع ارز های دیجیتال، بخصوص بیت کوین و طلا وجود دارد. طبق برآوردها دست کم ۲.۶ تریلیون دلار شمش و طلای ذخیره شده در بورس جهانی طلا (ETF) ذخیره شده است. در حالیکه فقط ۲۴۰ میلیارد دلار در بازار بیت کوین وجود دارد.

ارز بیتکوین

۳ دلیل برای برتری بیت کوین بر طلا

طبق گزارش موسسه جی پی مورگان سه دلیل عمده که از رشد بلند مدت بیت کوین حمایت می کنند، عبارتند از:

  • میزان سرمایه گذاری در عرصه بیت کوین باید ۱۰ برابر افزایش یابد تا با میزان سرمایه گذاری طلای بخش خصوصی مطابقت داشته باشد.
  • شیوه ذخیره، انتقال و معامله انواع ارز های دیجیتال بسیار آسان تر از طلا است. همانطور که می دانید برای انتقال طلا باید این کالای با ارزش را به صورت فیزیکی حمل کرد که بخودی خود کاری چالش برانگیز و گاهی حتی خطرناک است. اما انتقال ارزهای دیجیتال در بلاکچین به راحتی صورت می پذیرد.
  • در آینده و با ورود سرمایه گذاران نسل جوان به عرصه تجارت احتمالا ارز بیتکوین بیشتر از طلا مورد توجه قرار خواهد گرفت.

در ادامه گزارش جی پی مورگان آمده است:

گفتنی است انواع ارز های دیجیتال، علاوه بر اینکه شیوه ای موثر برای ذخیره ثروت هستند، بلکه بسیار کارآمد و کاربردی نیز می باشند. در نتیجه وسیله ی پرداختی با ارزشی می باشند. و با افزایش میزان پذیرش انواع ارزهای دیجیتال توسط مراکز اقتصادی جهان بر کارآمدی و ارزش این ارزها افزوده خواهد شد.

چقدر طول می کشد تا بیت کوین شکاف ارزشی بین خود با طلا را پر کند؟

برآوردها بر این است که بیت کوین از نظر زیرساخت، توسعه و پذیرش هنوز در مراحل اولیه ی مسیر خود قرار دارد. بطوریکه بر اساس آمار تا بحال فقط ۷٪ از آمریکایی‌ها بیت کوین خریداری کرده‌اند.

در ضمن در بعضی از کشورهای بزرگ و موثر، مانند کانادا، هنوز هیچ سازوکار و بازار مشخص و منظمی برای مبادلات ارزهای دیجیتال وجود ندارد. از سوی دیگر هنوز هیچ بانک بزرگ و بین المللی حق نگه داری از انواع ارز های دیجیتال به عنوان ذخیره ارزی خود ندارد. همه ی این موارد یعنی انواع ارزهای دیجیتال از جمله ارز بیتکوین مسیر طولانی برای رشد در پیش روی خود دارند.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *